Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

BÜYÜKŞEHİR’DEN MUDANYA’YA ÖRNEK YÜZME HAVUZU

Sitenizde Yayınlayın...

4 Eylül 2010

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN MUDANYA’YA ÖRNEK YÜZME HAVUZU
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN MUDANYA’DA İNŞA ETTİĞİ YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZUNUN TEMELİ TÖRENLE ATILDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, GÜZELYALI MAHALLESİ’NDE YAPTIRILAN MUDANYA YÜZME HAVUZU’NUN İNŞAATINA İLK HARCI, DEVLET BAKANI FARUK ÇELİK İLE BİRLİKTE ATTI.
- BAŞKAN ALTEPE: “MUDANYA BURSA’NIN VİTRİNİ.”
- BAKAN ÇELİK: “TÜRKİYE, DÜNYANIN PARLAYAN YILDIZI.”

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi tarafından Güzelyalı Mahallesi’nde yaptırılacak olan Mudanya Yüzme Havuzu’nun inşaatına ilk harcı, Devlet Bakanı Faruk Çelik ile birlikte attı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mudanya Bursa Yolu üzerinde gerçekleştirilen kapalı yüzme havuzu temel atma töreninde Büyükşehir Belediyesi olarak Mudanya’nın yanında olduklarını ve ilçenin kalkınması için gereken çalışmaların hızla sürdürüldüğünü kaydetti.
Mudanya’ya güzel bir tesis daha kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Altepe, “Mudanya, Bursa’nın vitrini, sahili ve vizyonudur. Mudanya’nın nefes alması ve ilçenin değerlerinin ortaya çıkarılması için Mudanya’ya büyük önem veriyoruz. Eksiklerin giderilmesi önceliğimizdir. Tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle Mudanya bir turizm noktası olma yolundadır” dedi.

“Mudanya Yüzme Havuzu örnek bir projedir”
Büyükşehir Belediyesi’nin Mudanya’da yaptığı ve yapmayı planladığı çalışmaları anlatan Başkan Altepe, toplamda 2 bin metrekarelik bir alana sahip olacak yüzme havuzuyla ilgili olarak, “Mudanya’ya büyük önem veriyoruz. Türkiye’nin birçok ilinde olmayan bir tesis Mudanya’ya yapılıyor. Yarı olimpik kapalı yüzme havuzu gerek ucuz maliyeti ve gerekse kısa sürede yapılacak olması nedeniyle örnek bir proje. Birçok ile göre en modern yüzme havuzu konumunda olan havuzun projesini, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü başka yerlerde uygulamak üzere bizden aldı” diye konuştu.
Büyükşehir Belediyesi olarak spora ve 7’den 70’e her yaştan vatandaşın spor yapmasına büyük önem verdiklerini aktaran Başkan Altepe, bu nedenle birçok noktaya yaya mesafede spor alanları yapıldığını hatırlattı.
Başkan Altepe, yüzme havuzunu en kısa sürede tamamlayacaklarını da belirterek, “Hedefimiz Bursa’da tüm halkın kullandığı tesisler yapmaktır. Mudanya Yüzme Havuzu, 300 metrekarelik alan üzerinde hizmet verecek. Tesisin 5 ay içerisinde tamamlanmasını hedefliyoruz. Tesisi diğer tesisleri de yapan Engin Çelik firması yapıyor. Temennimiz gününden önce bu tesisi Mudanyalı vatandaşlarımızın hizmetine açmaktır” şeklinde konuştu.

“Mudanya zaman kaybetti”
Devlet Bakanı Faruk Çelik de konuşmasında Mudanya’nın sadece Bursa’nın değil, İstanbul ve diğer illerden gelen vatandaşların da ilgi odağı olduğunu belirtti. Mudanya’ya yapılan hizmetlerin hangi düzeyde olursa olsun yetersiz olduğunu kaydeden Bakan Çelik, “Bugüne kadar Mudanya’nın geçmişinde yapılan işler ilçenin geleceği düşünülmeden yapılmıştır. Mudanya zaman kaybetti. Eğer 20 – 30 yıl önceden gelecek düşünülerek çalışmalar sağlıklı bir şekilde planlansaydı bugün Mudanya’nın çehresi daha farklı olabilirdi” dedi.

Mudanya’ya hizmetler sürecek
Mudanya’ya hizmetlerin devam edeceğine işaret eden Bakan Çelik, “Sağlıklı yönetimler vaat ettiğini yapan, vaatte bırakmayan yönetimlerdir. Bugün temeli atılan bu tesisi Ocak ayında açalım diyoruz. Bu durum vizyon açısından önemli. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk’ün, halka karşı sorumluluklarından dolayı takdire şayan çalışmalarını izliyoruz. 2011, hizmetlerin daha fazla zirveye çıktığı bir yıl olacak” ifadesini kullandı.

“Türkiye dünyanın parlayan yıldızı”
Bakan Çelik, Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğine de değinerek, dünyanın pek çok ülkesinde yaşanan sıkıntılara dikkat çekti. Çelik, “Yunanistan gibi birçok Avrupa ülkede karamsarlık var. Türkiye bu karamsarlıklar içinde parlayan bir yıldız konumunda. Bizler hem genel hükümet olarak hem de yerel yöneticiler olarak atılması gereken adımlara devam ediyoruz. Demokrasinin Türkiye’deki hak arama yollarının daha üst düzeyde korunması yatırımları da arttırır. Bu nedenle 12 Eylül’de evet deyin” şeklinde konuştu.

Büyükşehir’e teşekkür
Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk de Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye Mudanya’nın gelişimine verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Aktürk, “Büyükşehir Belediyesi, Mudanya’ya sahip çıkarak, planlı ve programlı bir şekilde yatırımlarına devam ediyor” dedi.
Yüzme havuzu temel atma törenine, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın ile AK Parti İlçe Başkanı Kadir Kahraman, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala ve Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri ile çok sayıda Mudanyalı katıldı. Konuşmaların ardından Başkan Altepe, Bakan Çelik ve protokol üyeleriyle birlikte temele ilk harcı döktü.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 


3974-buyuksehir-35116.doc
Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 4 Eylül 2010 Saat 17:42

Okunma Sayısı: 12489

 
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları