Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

Büyükşehir’den jandarmaya anlamlı hediye

Sitenizde Yayınlayın...

15 HAZİRAN 2017

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN JANDARMAYA ANLAMLI HEDİYE
- JANDARMA TEŞKİLATI’NIN KURULUŞUNUN 178’İNCİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ FARKLI ETKİNLİKLERLE KUTLANIRKEN, JANDARMAYA EN ANLAMLI HEDİYE BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN GELDİ.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN İL JANDARMA KOMUTANLIĞI’NA KAZANDIRILAN VE ÖZEL DONANIMLARA DA SAHİP OLAN SPOR SALONU, TEŞKİLATIN 178’İNCİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE TÖRENLE HİZMETE AÇILDI.
- BURSA JÖH TABURUNUN İLK ŞEHİDİ OLAN UZMAN ÇAVUŞ ÜMİT İNAN’IN ADI VERİLEN SPOR SALONUNUN AÇILIŞINDA KONUŞAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, HUZURLU BİR ŞEHİR, HUZURLU BİR ÜLKE İÇİN ÜZERLERİNE DÜŞEN GÖREVİ YAPMAYA DEVAM EDECEKLERİNİ SÖYLEDİ.
- BURSA VALİSİ İZZETTİN KÜÇÜK DE GEREK EMNİYET VE JANDARMAYA GEREKSE EĞİTİM KURUMLARINA YENİ YENİ TESİSLER KAZANDIRMASI NEDENİYLE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’YE TEŞEKKÜR ETTİ.
- BURSA İL JANDARMA KOMUTANI TUĞGENERAL AHMET HACIOĞLU, SPOR SALONUN JANDARMA ÖZEL HAREKET TABURUNUN YANI SIRA DA YILDA ORTALAMA 300 VATANDAŞIN HAYATININ KURTARILMASINA YÖNELİK OPERASYONLAR YAPAN JANDARMA ARAMA KURTARMA, AFAD VE AKUT TİMLERİNİN EĞİTİMLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPACAĞINI KAYDETTİ.

BURSA - Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 178’inci kuruluş yıldönümü farklı etkinliklerle kutlanırken, Jandarmaya en anlamlı hediye Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. Büyükşehir Belediyesi tarafından İl Jandarma Komutanlığı’na kazandırılan ve özel donanımlara da sahip olan spor salonu, teşkilatın 178’inci kuruluş yıldönümünde törenle hizmete açıldı. Bursa JÖH taburunun ilk şehidi olan Uzman Çavuş Ümit İnan’ın adı verilen spor salonunun açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, huzurlu bir şehir, huzurlu bir ülke için üzerlerine düşen görevi yapmaya devam edeceklerini söyledi. Bursa Valisi İzzettin Küçük de gerek emniyet ve jandarmaya gerekse eğitim kurumlarına yeni yeni tesisler kazandırması nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti.

Bursa’yı sporda da marka kent haline getirmek amacıyla bir taraftan tesisleşmeye ve bir taraftan da Belediyespor Kulübü aracılığıyla lisanslı sporcu sayısının artırılmasına yönelik çalışmalara hız veren Büyükşehir Belediyesi İl Jandarma Komutanlığı’na da bir spor salonu kazandırdı. İçinde Jandarma Arama Kurtarma (JAK), AFAD ve AKUT timlerinin eğitim yapmasına imkan sağlayacak özel donanımların da bulunduğu spor salonu, Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 175’inci yıldönümünde törenle hizmete açıldı. Spor salonun açılış törenine Vali İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, BTSO Başkanı İbrahim Burkay ve çok sayıda davetli katıldı.
Türkiye’yi kimse durduramayacak
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu vatan için toprağa düşmüş olan Jandarma Uzman Çavuş Ümit İnan’ın ismini taşıyan spor salonunu hizmete açmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Türkiye’nin her geçen gün geliştiğini ve kalkındığını ifade eden Başkan Altepe, kurulan tüm tuzaklara rağmen büyümenin devam ettiğini ve yılın ilk 6 ayındaki büyümenin yüzde 5 olarak gerçekleştiğini vurguladı. “Bu gösteriyor ki Türkiye’yi kimse durduramayacak” diyen Başkan Altepe, “Bu günlere kolay gelinmedi. Başta bu toprakları bize vatan yapan Osman Gazi, Orhan Gazi’den başlayarak, büyük kurtuluş mücadelesi veren ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e kadar tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle, minnetle, şükranla anıyoruz” dedi.

Gurur duyuyoruz
Tarih boyunca yapılan bu mücadelede Bursa İl Jandarma Komutanlığı’nın da her zaman yerini aldığını ifade eden Başkan Altepe, “Bursa’nın her köşesinde şehitliklerimiz var. Çanakkale Kireçtepe’de Bursa Seyyar Jandarma Taburu var. Tüm bu şehitliklerin sahiplenilmesi, düzenlenmesini birlikte gerçekleştirdik. 15 Temmuz’un da kırılma noktası, şifrelerin çözüldüğü nokta Bursa Jandarma Komutanlığı oldu. Jandarma Komutanlığımızla Bursa olarak gurur duyuyoruz. 15 Temmuz’un hain girişimi, kahraman silahlı kuvvetlerimizin içine sızan, polis teşkilatımızın, yargı ve eğitim sistemimizin içine sızan hainlerin bu girişimi başta Bursa Jandarma Komutanlığı girişimiyle tüm ülkede ilk anda afişe edildi ve bozguna uğradılar. Bizler de üzerimize düşen görevi yapıyoruz. Huzurlu bir şehir, huzurlu bir ülke için emniyet teşkilatımızla, jandarma teşkilatımızla işbirliği içinde elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Daha önce Özel Hareket Tabur binalarının yapımı ve çevre düzenlemeleri de belediyemiz tarafından yapılmıştı. Bu desteklerimiz devam edecek. Güçlü Türkiye için el ele, gönül gönüle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Şehidin ismi yaşatılacak
Bursa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu, spor salonun Jandarma Özel Hareket Taburunun yanı sıra da yılda ortalama 300 vatandaşın hayatının kurtarılmasına yönelik operasyonlar yapan Jandarma Arama Kurtarma, AFAD ve AKUT timlerinin eğitimlerine ev sahipliği yapacağını kaydetti. Çanakkale’deki Seyyar Jandarma Taburunun devamı olarak hatırasını yaşatmak üzere 2015 yılında kurulan Bursa JÖH taburunun ilk şehidinin isminin de bu spor salonunda yaşatılacağını hatırlatan Hacıoğlu, “JÖH taburumuzun ilk şehidi olan Ümit İnan Uzman Çavuş evladımızın ismini verdik. Şehidimizin ruhu şad olsun. Bu sayede şehidimizin ismini sonsuza dek yaşatmış olacağız” dedi.
Bursa Valisi İzzettin Küçük ise, “Kuru teşekkür etmek istiyorum. Büyükşehir Belediyemiz böyle bir eseri ortaya kodu. Bu çok değerli ve kıymetli bir kadirşinaslıktır. Sadece bu bina değil. Emniyet müdürlüğümüzün çevik kuvvet binası Büyükşehir Belediyemiz yapmaktadır. Yine okullar yapmaktadır. Bunlar için de Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ederim” dedi.
Bursa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu günün anısına Başkan Altepe’ye teşekkür plaketi verirken, açılış törenin ardından Jandarma Komutanlığı bahçesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından iftar yemeği verildi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 


24120_jandarma_201706150958.doc
Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 15 Haziran 2017 Saat 09:56

Okunma Sayısı: 1103

 
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları