Haberler

BÜYÜKŞEHİR DAĞ YÖRESİNİ KUCAKLIYOR

Font Boyutu

Bursa’nın her köşesine hizmetlerini ulaştırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi ile Kınık ve Büyükorhan Belediyeleri arasında kardeşlik protokolü imzalandı.

Heykel’deki Tarihi Belediye Binası Başkanlık Makamı’nda gerçekleştirilen törende Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Kınık Belediye Başkanı Osman Şahin ve Büyükorhan Belediye Başkanı Selami Selçuk Türkmen, ‘Hayırlı Olsun’ dilekleriyle protokolü imzaladı.

Kınık ve Büyükorhan belediyelerinin Büyükşehir’in ‘doğal kardeşi’ olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, “Bizim zaten kardeşimiz olan Kınık ve Büyükorhan ile yasalar nezlinde mevzuat gereğince kardeşlik protokolünü imzaladık. Parçamız kabul ettiğimiz dağ bölgesine desteklerimizi sürdüreceğiz. Bundan sonra onların gelişimi için yapılan yatırımlar ve atılan adımlarda Kınık ve Büyükorhan’ın yanında olduğumuzu göstereceğiz” dedi. Bölgeyle ilgili çalışmaları planlamaya başladıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Altepe, “İmzaladığımız kardeşlik protokolüyle bundan sonra çalışmalarımızı daha rahat yapabileceğiz. Büyükorhan’da yapılacak yeni bir hizmet binasının temelini en kısa zamanda atacağız” şeklinde konuştu. Başkan Altepe, “İlçelerimizde Büyükşehir’in varlığını en kısa zamanda somut adımlarla hissettireceğiz” diyerek, hizmetlerinin dağ yöresine ulaşacağının müjdesini de verdi.

Başkan Altepe’ye teşekkür

Kınık Belediye Başkanı Osman Şahin, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye bizleri hatırladığı için çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra açamayacağımız kapı kalmayacak” dedi. Büyükorhan Belediye Başkanı Selami Selçuk Türkmen de Başkan Altepe’ye desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “Başkanımız, kendisini Bursa’da kanıtlamış bir insandır. Nasıl Bursa’da tarihi eserleri ortaya çıkardıysa, Büyükorhan’a da katkı sağlayacağına inanıyorum. Çalışmalarla Büyükorhan’ın kültürü Bursa’ya Bursa’nınki de Büyükorhan’a yansıyacaktır. Büyükorhan Başkan Altepe’yi daima anacak” diye konuştu.

Kardeşlik protokolü imza törenine Büyükorhan Meclis Başkanvekili Özgür Aksel ile AK Parti Büyükorhan İlçe Başkanı Hasan Taş da katıldı.

Tarih: 11.12.2009 | Okunma sayısı:5785

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir