Haberler

Büyükşehir CBS, Adana’ya damgasını vurdu

Font Boyutu

21 KASIM 2017

 

BASIN BÜLTENİ

 

Büyükşehir CBS, Adana’ya damgasını vurdu

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Adana’da bu yıl 5.’si düzenlenen ‘TMMOB Uluslararası Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresi’ne katıldı.

 

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, Adana’da bu yıl 5.’si düzenlenen ‘TMMOB Uluslararası Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresi’ne katıldı.

 

TMMOB Uluslararası Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresi, Adana Çukurova Üniversitesi Balcalı Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Yoğun bir katılımla yapılan kongrede, teknik oturumlar ve panellerin yanı sıra Coğrafi Bilgi Teknolojileri Yazılım Fuarı da yer aldı. Kongre kapsamında, Coğrafi Bilgi Sistemi çalışmalarını Türkiye’de ilk olarak başlatan ve bu alanda Türkiye’nin öncü belediyelerinden olan Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü’nden Harita Yüksek Mühendisi Cüneyt Taşkesen sunum yaptı. Sunumda, altyapı hizmetlerinin koordinasyon içerisinde yürütülmesini sağlamak amacıyla, Bursa Büyükşehir Belediyesi Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü, Aykome Şube Müdürlüğü ve Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü personellerinden oluşan proje ekibi tarafından yapılan çalışmalar anlatıldı. Sunumda ayrıca, tamamı, öz kaynak kullanılarak geliştirilen, konum bilgisi temelli, süreç tabanlı yapısı ile iş ve performans takibine imkan veren, Büyükşehir Belediyesi yönetim bilgi sistemi yazılımı (MIS) ile entegre ‘Web Tabanlı Aykome Bilgi Sistemi Yazılımı’ tanıtıldı. Bursa il bütününde 37 farklı paydaştan toplam 210 kullanıcıyla altyapı ile ilgili tüm kurum ve kuruluşları ortak bir platformda toplayan, Bursa’da altyapı faaliyetlerinin konumsal takibini sağlayarak tüm Aykome süreçlerini kayıt altına alan sistem kongre katılımcılardan büyük beğeni topladı.

 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 21.11.2017 | Okunma sayısı:1393

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir