Haberler

Büyükşehir BUSMEK mezunlarına altın bilezik takıyor

Font Boyutu

12 MART 2014

BASIN BÜLTENİ

Büyükşehir BUSMEK mezunlarına altın bilezik takıyor
- Bursa Büyükşehir Belediyesi ve KOSGEB arasında imzalanan ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ protokolü, BUSMEK kurslarından mezun olan girişimci vatandaşlara iş sahibi olmaları konusunda katkı sağlıyor.
- Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “İmzaladığımız bu protokolün hedefi, meslek sahibi olan kişilere iş kurma imkanı sağlamak ve kollarına altın bileziği takmaktır” dedi.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi ve KOSGEB arasında imzalanan ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ protokolü, BUSMEK kurslarından mezun olan girişimci vatandaşlara iş sahibi olmaları konusunda katkı sağlamayı hedefliyor.

‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ protokolünü Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile KOSGEB Bursa Hizmet Merkezi Başkanı Ahmet Akdağ imzaladı. Başkan Altepe, protokolün mesleki tecrübelerini tamamlamış vatandaşları iş kurma yolunda desteklemeyi hedeflediğini belirterek, “Sosyal belediyecilik hedefiyle yaptığımız bu tür çalışmalar sayesinde artık insanlarımızın daha çok kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlıyoruz. BUSMEK kurslarında mesleki tecrübelerini kazanmış kursiyerler, KOSGEB’in düzenlediği girişimcilik eğitimlere de katılarak kendi işlerinin sahibi olma yolunda önemli katkılar alıyorlar. Bu tür çalışmalarla kursiyerlere altın bileziği takıyoruz” diye konuştu.

KOSGEB girişimcinin yanında
KOSGEB Bursa Hizmet Merkezi Başkanı Ahmet Akdağ ise bu tür programların istihdam noktasında önemli katkıları olduğunu belirterek, eğitimleri tamamlayan girişimcilerin iş kurduklarında kendilerinin haricinde en az 1 kişiyi daha istihdam edeceklerini ve bunun da istihdam noktasında önemli bir adım olduğunu ifade etti. Her zaman girişimci vatandaşların yanlarında olduğunu dile getiren Akdağ, iş kurmak isteyen girişimcilere toplamda kişi başına 100 bin TL tutarında desteğin verileceğini ve bu rakamın yaklaşık 30 bin TL’sinin geri ödemesiz olarak dağıtılacağını kaydetti. Geçen yıllarda yapılan eğitimler sonucunda 3 dönemde 172 BUSMEK kursiyeri eğitim aldı ve bunlardan 54 kişi de aldıkları destekle iş yerlerini kurdu. Yeni dönemde yapılacak eğitimler için müracaatlar da 21 Mart Cuma tarihine kadar Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde devam edecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 12.03.2014 | Okunma sayısı:3400

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu