Haberler

Büyükşehir Belediyespor’dan tarihi başarı

Font Boyutu

 22 EKİM 2013

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR’DAN TARİHİ BAŞARI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR BAYAN MASA TENİSİ TAKIMI, AVRUPA’DA İLK 12’YE GİRME BAŞARISINI GÖSTERDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyespor Bayan Masa Tenisi Takımı, Avrupa Masa Tenisi Birliği Kupası (ETTU Cup) 2. Turunda bütün rakiplerini yenerek, bir üst tura çıkarken tarihinde ilk kez Avrupa’da ilk 12’ye girme başarısını gösterdi.

ETTU Cup’ta İtalya, Rusya ve Lüksemburg temsilcilerinin yer aldığı 1. Grup’ta Türkiye’yi temsil eden Bursa Büyükşehir Belediyespor, büyük bir başarıya daha imza attı. Fenerbahçe ile birlikte Türkiye’yi Avrupa Kupaları’nda temsil eden Bursa Büyükşehir Belediyespor, Rusya’nın Vladimir kentinde yapılan 2. Tur maçlarında İtalya ve Lüksemburg takımlarını rahat geçti.

Ruslar şoka girdi
Büyükşehir ekibi, son maçında kupada şampiyonlukları bulunan grubun en güçlü takımı Rusya’nın SKNT Luch-Vladimir takımıyla karşı karşıya geldi. Sibel Remzi, Anna Maria Sebe ve Ayşegül Demirtaş’tan oluşan Büyükşehir Belediyespor, iki kez yenik duruma düştüğü maçın son seti büyük çekişmeye sahne oldu. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı son seti 15-13’le alarak, güçlü rakibini kupanın dışında bırakarak, tarihindeki en büyük başarısına imza atan Büyükşehir Belediyespor, 3. Turda Fransa’nın ALCL Tennis Gran-Quevilly ile karşı karşıya gelecek. Şampiyonluğu hedefleyen Rus takımının sporcuları maçtan sonra üzüntülerinden gözyaşlarını tutamadılar.

Masa tenisi Büyükşehir’le gelişiyor
Büyükşehir Belediyespor Masa Tenisi Takımı Antrenörü Halil Korulu, böylesine büyük bir başarıya imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin verdiği destekle bu başarıya ulaştıklarının altını çizen Korulu, “Sadece bayan takımımız değil, erkeklerde de çok başarılı bir sezon geçiriyoruz. Aynı zamanda kulüp başkanımız da olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’nin sadece masa tenisi branşı için tahsis ettiği salonda yeni yıldızlarımız da yetişiyor. Profesyonel liglerin dışında 150 masa tenisçimiz Türkiye’nin yeni yıldızları olma yolunda çalışıyor” dedi.

Ünlü: “Tarihi bir başarı”
Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi ve Masa Tenisi Bursa İl Temsilcisi Cemil Ünlü de Büyükşehir Belediyespor’un masa tenisinde Avrupa çapında Türkiye adına tarihi büyük bir başarıya imza attığının altını çizerek, diğer spor branşlarına olduğunu gibi masa tenisine da büyük destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’de teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 22.10.2013 | Okunma sayısı:2876

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir