Haberler

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR’DAN HOLİGANİZME KINAMA

Font Boyutu

 8 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR’DAN HOLİGANİZME KINAMA
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ YÖNETİMİ, TELEDÜNYA KADINLAR VOLEYBOL TÜRKİYE KUPASI 2. TUR RÖVANŞ MAÇINDA KARŞIYAKA’DA YAŞANAN OLAYLARI, YAZILI BİR AÇIKLAMA İLE KINADI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Yönetimi, Teledünya Kadınlar Voleybol Türkiye Kupası 2. Tur rövanş maçında Karşıyaka’da yaşanan olayları, yazılı bir açıklama ile kınadı.

Teledünya Kadınlar Voleybol Türkiye Kupası’nda Karşıyaka ile oynadığı ilk maçı 3-0 kazanan ve rövanş için gittiği İzmir’de ilk iki seti 2-0 kapatan Bursa Büyükşehir Belediyespor Bayan Voleybol Takımı, çıkan olaylar nedeniyle 4 saat süren karşılaşmayı 3-2 kaybetmişti. Maç boyunca sahaya atılan yabancı malzemeler nedeniyle Bursa ekibi 1 kez soyunma odasına gitmek zorunda kalırken, akıllarda kaybedilen maçın ötesinde Karşıyaka taraftarı, kulüp antrenör ve yöneticilerinin sergilediği kin ve öfke dolu davranışları kaldı.

Büyükşehir’in sultanları bu maçta yaşanan olayların şokunu kısa sürede üzerinden atarak, hafta sonu evinde oynadığı Nilüfer Belediyespor maçını alırken, Kulüp yönetimi yaptığı yazılı açıklama ile Karşıyaka maçında yaşanan olayları kınadı. Açıklamada şu görüşleri yer verildi:
“Yıllardır Türk sporuna hizmet eden Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü olarak İzmir de oynadığımız Teledünya Türkiye Kupası müsabakasında yaşanan olaylardan son derece üzüntü duyduğumuzu kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. Türkiye’nin güzide kenti İzmir’de 100 yıllık geçmişi olan bir spor kulübünün başta yönetici ve antrenörleri olmak üzere taraftarlarından salon çalışanlarına kadar kin ve öfke dolu söz ve davranışları Türk sporu adına endişe vericidir. Takım sporlarında en nezih branşlar içerisinde gördüğümüz, yatırım yaparak Türk sporuna hizmet etmeye çalıştığımız voleybol branşında da maçı kazanmak uğruna statlardan spor salonlarına taşınan bu holiganca fanatizmi esefle kınıyoruz.
Karşıyaka Spor Kulübü’ne de Teledünya Türkiye Kupasında başarılar diliyoruz…”

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 08.01.2013 | Okunma sayısı:2874

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir