Haberler

Büyükşehir Belediyespor’da yeni dönem

Font Boyutu

13 ARALIK 2017

 

BASIN BÜLTENİ

 

Büyükşehir Belediyespor’da yeni dönem

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün yeni Başkanı oldu.

 

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nde olağanüstü genel kurulun ardından kulübün yeni Başkanı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş oldu.

 

BUSKİ Konferans Salonu’nda gerçekleşen olağanüstü genel kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Genel kurul üyeleri ile divan belirlenmesinin ardından Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü eski Başkan Yardımcısı İlhan Satık, 2009-2017 yılları arasındaki faaliyet raporlarını genel kurula aktardı. Önergelerin ve değişikliklerinin genel kurul tarafınca oy birliği ile onaylanmasının ardından yönetim, 15’ten 13 kişiye düşürüldü. Yapılan seçimin ardından yeni yönetim belirlenirken Başkan Alinur Aktaş, kürsüye gelerek  teşekkür konuşması yaptı.

 

“Değişim, hayatın gerçeği”

Görev süresi biten yönetim kuruluna teşekkür eden Başkan Aktaş, “İlhan Satık başta olmak üzere, kulübe bugüne kadar hizmet etmiş herkese teşekkür ediyorum. Değişim ve dönüşüm, hayatın bir gerçeği. Futbolun popüler olduğu bir durumda, hele ki Bursa gibi bir şehirde, spor işlerini icra etmek zordur. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, Avrupa’da kazandığı başarılarla tanıtımımıza katkı koymuş bir kurum. Bugüne kadar yapılanların üzerine koyarak ilerleyeceğiz. İşi daha ileri götürmek istiyoruz. Gençleri ve tecrübeli arkadaşları harmanlayarak bir yönetim oluşturduk. Vatandaşlarımıza daha fazla dokunarak ve altyapıya önem vererek  elde edilen başarıları daha ileriye götürmek istiyoruz” diye konuştu.

Aktaş’ın konuşmasının ardından Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü yeni Yönetim Kurulu üyeleri günün anısına fotoğraf çektirdi.

 

Yönetim Kurulu şu şekilde;

Yönetim Kurulu Asil:

Alinur Aktaş, Ahmet Köken, Ahmet Yıldız, Ahmet Bayhan, Murat Mestan, İbrahim Toprak, Dergah Alkan, Celalettin Güneş, Gökhan Dinçer, Fehim Ferik, İsmail Öztürk, Fuat Alpaslan, Kenan Kibar.

Yönetim Kurulu Yedek:

İsmail Yılmaz, Fatih Aydın, Mahmut Turunç, Fatih Celen, Abdülkerim Baştürk, Ahmet Aka, Murat Uşun, Hüseyin Buran, Güngör Gülenç, Feridun Tarım, Cengiz Erdem, Mustafa Karakoç, İbrahim Karaman.

Denetim Kurulu Asil:

Sadık Kibar, Ömer Furkan Banaz, Emircan Aydın.

Denetim Kurulu Yedek:

Fethullah Bingöl, Gazali Şen, Cavit Çalı.

 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 13.12.2017 | Okunma sayısı:4289

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu