Haberler

BÜYÜKŞEHİR AZERBAYCAN’DA GÖNÜLLERİ FETHETTİ

Font Boyutu

3 HAZİRAN 2010

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR AZERBAYCAN’DA GÖNÜLLERİ FETHETTİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ BAYAN VOLEYBOL TAKIMI, AZERBAYCAN VOLEYBOL FEDERASYONU’NUN DAVETİ ÜZERİNE BAKÜ’YE GİTTİ.
- BURSALI VOLEYBOLCULAR, 5 – 10 HAZİRAN TARİHLERİNDE ESKİŞEHİR’DE YAPILACAK ‘TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’ ÖNCESİNDE AZERBAYCAN’DA HAZIRLIK MAÇLARI DA YAPTI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bayan Voleybol Takımı, Azerbaycan Voleybol Federasyonu’nun daveti üzerine gittiği kardeş ülkede, oynadığı hazırlık maçları ve izlediği Avrupa Şampiyonası eleme maçlarıyla Türkiye Şampiyonası öncesinde büyük deneyim kazandı.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bayan Voleybol Takımı, tarihinde ilk kez katılacağı ve 5-10 Haziran tarihlerinde Eskişehir’de yapılacak Türkiye Gençler Şampiyonası hazırlıklarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Hazırlıklar kapsamında Azerbaycan Voleybol Federasyonu’nun daveti üzerine bu ülkeye giden Büyükşehir Belediyesi’nin genç sporcuları, Azeriler tarafından yoğun sevgi gösterileriyle karşılandı.
Azerbaycan Genç Milli Takımı ile yaptığı 2 hazırlık maçında kendilerinden yaşça büyük ve deneyimli sporculardan oluşan rakipleri karşısında başa baş bir oyun sergileyen Büyükşehir Belediyespor, ayrıca Azerbaycan, Gürcistan, Bosna Hersek ve Litvanya’nın yer aldığı A Milli Takımlar düzeyindeki Avrupa Şampiyonası eleme maçlarını da izledi.

Dostluklar pekişiyor
Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, voleybol branşında Bursa’da büyük bir potansiyel olduğunu, ancak bunun üst düzeyde değerlendirilemediğini belirterek, bu konudaki eksikliğin giderilmesine yönelik altyapıya büyük önem verdiklerini söyledi. Büyükşehir Belediyespor’un tarihinde ilk kez 5-10 Haziran tarihleri arasında Eskişehir’de yapılacak Türkiye Şampiyonası’na katılacağını ifade eden Satık, Azerbaycan’daki maç ve turnuvanın çok yararlı geçtiğini ifade ederek, “Yıllarca Voleybol Milli takımımızın da çalıştırıcılığını yapan, aynı zamanda Azerbaycan Voleybol Federasyonu 2. Başkanı ve Azerbaycan Bayan Voleybol Milli Takımı’nın antrenörü Faik Karayev’in daveti üzerine gerçekleştirdiğimiz bu ziyaret, hem takımımız açısından hem de dostlukların geliştirilmesi açısından çok yararlı geçti. Kendimizden ayrı düşünemeyeceğimiz Azeri kardeşlerimizin Türk Milleti’ne olan sevgi ve muhabbetleri bizleri duygulandırdı. Bu dostlukların daha da gelişmesi için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Bakü’deki turnuvada Bursaspor rüzgarı esti
Azerbaycanlı bakan ve milletvekillerinin de katıldığı Bursa Büyükşehir Belediyesi heyeti adına düzenlenen yemeğe katılan, Avrupa Şampiyona eleme maçları için Bakü’de bulunan CEV Başkanı Andre Meye, Bursaspor’u tebrik etti. Meye, Bursaspor’un İstanbul takımlarını geçerek bu başarıyı elde etmesinin büyük bir başarı olduğunu belirterek, aynı başarının voleybolda da kazanılmasını istedi. Satık, Azerbaycan, Gürcistan, Bosna Hersek ve Litvanya’nın federasyon temsilcilerine kılıç kalkan plaketi ile Bursa’nın tanıtıldığı kitapları armağan etti.

Genç ve dinamik takım
Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bayan Voleybol Takımı Antrenörü Emin İmen de yıllarca birlikte çalıştığı Faik Karayev ile Bursaspor’un da formasını giyen Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray’ın Voleybol Takımlarını çalıştıran Adnan Kıstak’la hasret giderdi. Faik Karayev, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin voleybol sporunun gelişimine yönelik çabalarının Türk sporu adına sevindirici olduğunu söyledi. Halen Azerbaycan Azerail Takımı’nın antrenörlüğünü yapan Adnan Kıstak, Büyükşehir Belediyespor’un voleybol takımının genç yaşına rağmen çok dirençli olduğunu ve gelecek vaat ettiğini söyledi. Kıstak, yıllarca oynadığı Bursa’nın spor şehri olmasına rağmen voleybolda aynı performansını gösterememesinden dolayı üzüldüğünü ancak Büyükşehir Belediyespor’un bu çabalarının kendisini gelecek adına sevindirdiğini belirterek, bundan dolayı Başkan Recep Altepe’ye teşekkür etti.

Sporculardan başarı sözü
Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, ziyaretin anısına Karayev ile Kıstak’a Bursaspor forması ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin flamasını verdi. Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Yılmaz, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü yöneticileri Cemal Vardar, Muzaffer Karadeniz, İsmail Hakkı Arslan, Cavit Çalı ve Fehim Ferik’in yanı sıra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şefi Gültekin Kavak’ın da yer aldığı Büyükşehir Belediyesi kafilesi, Azeri ve Türk Şehitliğini de ziyaret etti. Genç sporcular da kendilerine bu imkanı sağlayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür ederek, Türkiye Şampiyonası’nda başarı sözü verdiler.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 03.06.2010 | Okunma sayısı:10803

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu