Haberler

BÜYÜKŞEHİR AMATÖR SPORUN DA YANINDA

Font Boyutu

10 EKİM 2010

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR AMATÖR SPORUN DA YANINDA
- GEMLİKSPOR KULÜBÜ, YENİ SEZONUN AÇILIŞ MAÇINDA MUSTAFAKEMALPAŞASPOR KULÜBÜ İLE KARŞI KARŞIYA GELDİ.
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, GEMLİK STADI’NDA YAPILAN SEZON AÇILIŞ TÖRENİNDE, “GEMLİKSPOR GEMLİK’İN DE BURSA’NIN DA GURURU OLACAK” DEDİ.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN AMATÖR SPOR KULÜLERİNİ DESTEKLEDİĞİNİ BELİRTEN BAŞKAN ALTEPE, “GEMLİK’İN MARKA OLMASI İÇİN TESİSLERİNİN OLMASI VE İDMANLARIN DA BURADA YAPILMASI GEREKİYOR” DİYE KONUŞTU.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlikspor Kulübü’nün sezon açılış törenine katılarak, “Bursa, sporun da başkenti olacaktır” dedi.

Gemlikspor Kulübü, Gemlik Stadı’nda yapılan sezon açılış maçında Mustafakemalpaşaspor Kulübü ile karşı karşıya geldi. Her zaman Büyükşehir Belediyesi’nin amatör takımların yanında olduğunu ifade eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yeni sezonun yeni güzellik ve heyecanların başlangıcı olduğunu belirterek, spora verdikleri önemi dile getirdi.

“Gemlikspor Gemlik’in de Bursa’nın da gururu olacak”
Genç nüfusun sağlıklı bir şekilde yetişmesini önemsediklerini söyleyen Başkan Altepe, “Gençlerimizin sağlıklı ve idealist olmaları bizim en büyük hedefimiz. Sporcu gençlerin yetişmesine yönelik tüm çalışmaların arkasındayız. Bursa sadece sanayi şehri veya tarih başkenti değil, aynı zamanda sporun da başkenti olsun. Bunun da temellerini attık. Şu anda Türkiye’yi, Bursa ve Bursaspor temsil ediyor. Biz de spora gönül verenlerin destekçisiyiz. Bunlar geçici değil, Bursa’nın adı her alanda duyulacak. Bu sözde olmaz, Gemlikspor, daha da gelişerek bir marka olmalı ve gençlerimiz bu kırmızı beyaz formayı giymekten heyecan duymalıdır. Gemlikspor hem Gemlik’in hem de Bursa’nın gururu olacak. Bizler her zaman sizin yanınızdayız” diye konuştu.
Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde 5 bin sporcunun çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyen Başkan Altepe, futbolun Bursa’da amatör takımlar tarafından yapılmasını desteklediklerini kaydederek, Gemlikspor’un şampiyon olmasını diledi.

“Gemlikspor’a tesis yapmaya hazırız”
Gemlikspor’un antrenmanlarını Gemlik’te yapması gerektiğine dikkat çeken Başkan Altepe, “Gemlik’in marka olması için tesislerinin olması ve idmanların da Bursa’da değil burada yapılması gerekiyor. Gemlik Stadı’nın doğusundaki, geçmiş dönemde kamulaştırılması yapılmış olan boş alan Büyükşehir Belediyesi’ne verildiği takdirde Gemlik’in ihtiyacı olan antrenman sahasını yaparız. Bizim önümüz açıldığında kısa zamanda Gemlik de tesis kazanmış olur” şeklinde konuştu.

“Gemlikspor’a sahip çıkalım”
Gemlikspor Kulübü Başkanı Orhan Koç da amatör kulüplerin desteklenmesi halinde başarılı sonuçlar alınacağını ifade ederek, sezon heyecanını yaşadıklarını söyledi. Gemlikspor’a başarılar dileyerek konuşmasına başlayan Gemlik Kaymakamı Bilal Çelik ise sporun dostluk ve barış ortamını sağladığına işaret ederek, “Gemlikspor Gemlik’in bu takıma sahip çıkmasıyla daha iyiye ulaşacaktır. Spor, centilmence yapıldığında barışa vesile olur” dedi.
Kulübün çeşitli sıkıntıları olduğuna da değinen Kaymakam Çelik, elbirliğiyle bu sıkıntıların aşılacağına inandığını ve takımın şampiyon olarak 3. lige çıkmasını istediğini belirtti.
Konuşmaların devamında dualar edildi ve sezon açılışı için kurban kesildi. Açılış töreninin ardından da Gemlikspor ve Mustafa Kemalpaşaspor takımları karşı karşıya gelerek, sezonun ilk maçını yaptı. Açılış törenini ve karşılaşmayı Gemlik Belediyesi eski Başkanı Mehmet Turgut ile Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık da izledi. Gemlikli vatandaşlar ise Gemlikspor’a tezahüratlarıyla moral verdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 10.10.2010 | Okunma sayısı:8075

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu