Haberler

Büyükşehir ailesi Kocayayla´da buluştu

Font Boyutu

 12 AĞUSTOS 2017

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR AİLESİ KOCAYAYLA’DA BULUŞTU

-          BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN GELENEKSEL OLARAK DÜZENLENEN PERSONEL PİKNİĞİ, 20 BİNİ AŞKIN KİŞİNİN KATILIMIYLA KOCAYAYLA’DA ŞENLİK HAVASINDA YAPILDI.

-          KELES’E BAĞLI KOCAYAYLA’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN PİKNİĞE, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, KELES BELEDİYE BAŞKANI MEHMET TEKE, BÜYÜKŞEHİR BÜROKRATLARI VE DAVETLİLER DE KATILDI.

BURSA - Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen personel pikniği, 20 bini aşkın kişinin katılımıyla Kocayayla’da şenlik havasında yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın Türkiye ve dünyaya örnek çalışmalar gerçekleştirmeye devam ettiğini belirterek, bunda en büyük payın çalışanlara ait olduğunu söyledi.

Personele moral vermek amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen piknik, bu yıl da binlerce Büyükşehir ve bağlı şirket ailesini bir araya getirdi. Keles’e bağlı Kocayayla’da gerçekleştirilen pikniğe, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke, Büyükşehir bürokratları ve davetliler de katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, personele yönelik gerçekleştirdiği konuşmada, Kocayayla’nın önemine değindi. Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş temellerini burada atıldığını, Orhan Gazi’nin düğününün Kocayayla’da yapıldığını dile getiren Başkan Altepe, Osmanlı’yı yaşayan bir iklimde şenlik havasında geçen piknikten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Başkan Altepe, konuşmasında, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarına da değindi. Güçlü Türkiye uğruna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde yatırımlara devam ettiklerini belirten Başkan Altepe, Bursa’nın hayata geçirdiği projelerle Türkiye ve dünyaya örnek olduğunu dile getirdi. Bütünşehir Yasası devreye alınır alınmaz Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ile Bursa Tarım AŞ’yi hizmete aldıklarını hatırlatan Başkan Altepe, “Yetkilerin Büyükşehir’de toplanmasıyla birlikte tam bir yatırım seferberliği başlattık. Her yerde Bursa dile getirilir oldu. Tarımda da üretimde de tarihi ve kültürel mirasta da Bursa var. Sahillerde, Uludağ’da, her bir bölgede faaliyet var. Tüm yaylalar, alanlar düzenleniyor. Her köşede göletler, sulama tesisleri yapılıyor. Hepsi Büyükşehir ve ilçe belediyelerimizin katkısıyla oluyor. Onu yapan işte bu kadrolar. Sizlerle gurur duyuyoruz. Daha yapacak çok işimiz var” dedi.

Başkan Altepe; piknik yapan personelle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi, yaşlıların elini öptü, çocuklarla yakından ilgilendi. Öte yandan pikniğe, huzurevi sakinleri de katıldı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

 

Tarih: 12.08.2017 | Okunma sayısı:2455

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu