Haberler

Büyükşehir ailesi bayramlaştı

Font Boyutu

2 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

Büyükşehir ailesi bayramlaştı
- Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketlerde çalışan personelle bayramlaştı.
- Başkan Altepe; “Kurban Bayramı’nın sevgi, saygı, barış, hoşgörü ve huzuru artıran güzel bir bayram olmasını diliyorum” dedi.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketlerde çalışan personelle bayramlaşarak, Kurban Bayramı’nda sevgi, saygı, barış ve huzurun pekiştirilmesini diledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketlerde çalışan tüm personelle bayramlaştı. Başkan Altepe, BUSKİ yemekhanesinde gerçekleştirilen programda, Kurban Bayramı’nda dostlukların pekiştirilmesini, hoşgörünün ve sevginin doyasıya yaşanmasını ve barışın artmasını diledi.

“Büyükşehir’in hizmetleriyle Bursa örnek oluyor”
Kurum içi bayramlaşma töreninde personele Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Altepe, “Bizler, şanslıyız, güzel bir kültüre mensubuz. Bu güzellikleri de en güzel şekilde yaşıyoruz. Kültürümüzün renklerini hem Bursa ve Türkiye’de yaşarken aynı zamanda dünya ülkelerine de örnek oluyoruz” dedi.
Bursa’nın hizmette sınır tanımadığını ve öncülük ettiği faaliyetlerle yerel yönetimlerinin gücünün yurtiçi ve yurtdışında görüldüğünü kaydeden Altepe, “Bursa, 26 dalda dünyaya örnek. Bursa, öncü bir tarih ve kültür başkenti. Bizler, Büyükşehir Belediyesi olarak ecdad yadigarı Bursa’da en güzel hizmetlere imza atıyoruz. Bursa’da yapılan tüm hizmetlerde Büyükşehir Belediyesi bünyesinde emek veren herkesin desteği var” diyerek personeli tebrik etti.

“Bursa, sınırları aştı”
Bursa’nın değerleriyle UNESCO’nun dünya mirası listesine girdiğini de hatırlatan Başkan Altepe, “Bursa, sınırları aştı, herkes bizden destek bekliyor. Artık her yerde Bursa konuşuluyor. Çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz, bayramdan sonra Yunuseli Havaalanı’nı açmayı hedefliyoruz” dedi.

Bursalıların bayramını kutladı
Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’daki hizmetlerine hassasiyetle devam edeceğini ve kenti daha iyiye taşıyacağını ifade eden Altepe, tüm Bursalıların Kurban Bayramı’nı da tebrik ederek, “Bayramlar, ailelerle vakit geçirildiği, akrabaların ve dostların ziyaret edildiği, uzun süredir görüşülmeyen yakınların hatırlandığı önemli zamanlardır. Kurban Bayramı’nın da sevgi, saygı, barış, kardeşlik, hoşgörü ve huzuru artıran güzel bir bayram olmasını diliyorum” dedi.
Programda, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan, İtfaiye Teşkilatı’nın 91. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Başkan Altepe’ye çiçek verirken; Başkan Altepe de geçen aylarda Bursa’da yaşanan bir yangında canını tehlikeye atarak görevini yapan kahraman İtfaiyeci Salih Yaşa’ya plaket verdi. Başkan Altepe, daha sonra Büyükşehir Belediyesi üst düzey yöneticileri ve çalışanlarıyla tek tek bayramlaştı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 02.10.2014 | Okunma sayısı:3991

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu