Haberler

BÜYÜKŞEHİR AİLESİ BAYRAMLAŞTI

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Tarihi Belediye Binası’ndaki bayramlaşmasına katılan Devlet Bakanı Faruk Çelik, “Bursa’nın daha yaşanılabilir bir kent olması için, doğru bilgi akışının sağlanması ve herkesin dobra bir şekilde görüşlerini bildirmesi gerekir. Heyecanımızı kaybetmeden vaatlerimizi önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğiz” dedi.

 

Devlet Bakanı Faruk Çelik, milletvekilleri Mehmet Tunçak, Ali Kul ve AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar ile birlikte Tarihi Belediye Binası’nda Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının bayramını kutladı. Büyükşehir Belediyesi’nin bürokrat, teknokrat ve danışmanları ile şirket genel müdürlerinin yanı sıra Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala’nın da yer aldığı bayramlaşmaya bazı siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

 

Bakan Çelik, Başkan Altepe’nin selamlarını iletti

Bakan Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin selamlarını ileterek başladığı konuşmasında, “Hep birlikte yoğun bir seçim dönemi geçirdik. Bu temponun ağırlığını Başkan Altepe ile birlikte mukaddes toprakları ziyaret ederek attık. Başkanımız yurt dışında yaşayan çocuklarıyla birlikte gurbetten sizlere ve Bursalılara bayram dileklerini iletti. Ben de bu vesileyle tüm Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının ve Bursa halkının bayramını tebrik ediyorum. Milletimizin sadece bugünü değil yılın 365 gününü bayram tadında geçirmesini ve bayram sevincini devam ettirmesini diliyorum” dedi.

 

“Siyasette vefasızlık olmamalıdır”

Tarih kenti, güzel Bursa’nın “Türkiye’nin incisi” olduğunu belirten Çelik, bu kentin geleceği için herkesin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapması gerektiğini belirtti. Geçmişten bugüne Bursa’nın gelişimine taş koyan herkese şükran duyduğunu kaydeden Bakan Çelik, “Siyasette atışmalar, kavgalar hep olur ama vefasızlık olmamalıdır. Bursa’ya hayırlı ve güzel bir iş yapan kim varsa, onu şükran duymalıyız. Çünkü siyasi iradeler geçici, ülkemiz kalıcıdır. Bursa’da yıllar geçse de sonradan yönetime gelenlerin “Ne güzel işler yapmışlar” demeleri bizim için önemlidir. Yaptığımız her iş milletimizin işi. Çıkarılan yasalar 70 milyon insanımızın yasası. Yapılan çalışmaların uzlaşma ile olması önemlidir. Ben Çalışma Sosyal ve Güvenlik Bakanı iken sosyal güvenlik gibi dev bir reformu gerçekleştirdik. Ama ben şimdi o bakan değilim. Çalışma Bakanlığındaki 50. bakan olarak fotoğrafımı astılar. Kimler geldi, kimler geçti. Önemli olan kalıcı iz bırakmak. Halkımızın derdiyle dertlenmek. Biz de bunun için çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Bakan Çelik: “Bursa için birlikte karar vermeliyiz”

Ülkenin geleceği için sen ben kavgası yapmanın doğru olmadığını vurgulayan Bakan Çelik, Bursa’ya yapılan her işte dilayoğun önemli olduğunu bildirerek, “Bursa için birlikte karar vermek, ‘Biz’ anlayışı ile hareket etmek önemli. Rant gözetmeden, menfaat, takdir beklentisi olmadan çalışılmalı ve dobra bir şekilde doğru bilgi akışı sağlanmalıdır. Doğru proje yapılmalı, işin ehliyle konular doğru incelenmeli. Bursa’da yanlış olmasın. Heyecanımızı kaybetmeden vaatlerimizi önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğiz” dedi.

 

Başkanvekili Demirhan Bursalıların bayramını kutladı

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Recep Demirhan da küskünlüklerin bir tarafa bırakıldığı bayram nedeniyle bir arada bulunmanın önemini dile getirdiği konuşmasında, “Ramazan bayramının ülkemize, milletimize, İslam alemine ve tüm dünyaya, barış ve mutluluk getirmesini diliyorum” dedi.

Tarih: 20.09.2009 | Okunma sayısı:4135

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir