Haberler

BUSMEK’TEN ÖZEL SERGİ

Font Boyutu

4 HAZİRAN 2010

BASIN BÜLTENİ

BUSMEK’TEN ÖZEL SERGİ
- BUSMEK KURSİYERLERİNİN YIL BOYUNCA ÜRETTİKLERİ EL EMEĞİ GÖZ NURU ESERLER, 9 HAZİRAN ÇARŞAMBA GÜNÜ AÇILACAK OLAN ‘BUSMEK 5. GENEL SERGİSİ’ İLE ATATÜRK KONGRE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE BEĞENİYE SUNULACAK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK), kursiyerinin yıl boyu aldıkları eğitimlerle ortaya çıkan seçme eserler, Bursa’nın en büyük el sanatları sergisiyle halkın beğenisine sunuyor.

Bu yıl 16 farklı noktada, 74 branşta, 8 bin kursiyere eğitim verilen BUSMEK’in ‘5. Genel Sergisi’nin açılış töreni, 9 Haziran Çarşamba günü, saat 18.00’da Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Serginin açılış töreni, ‘Karizma Show’un gösterileriyle renklenecek. 16 Haziran Çarşamba gününe kadar Atatürk Kongre Kültür Merkezi Sanat galerilerinde görülebilecek olan sergide, Bursa’nın kültürel değerlerinden esinlenilerek hazırlanan “Köy Düğünü” temalı çalışmalar ve 2010 yılının “Türk - Japon Dostluk Yılı” olması nedeniyle düzenlenen Japon köşesi ilgi toplayacak.
Aynı zamanda sergi haftası boyunca çeşitli etkinliklerle Bursalılar’a keyifli anlar yaşatacak olan BUSMEK, 10 Haziran Perşembe günü saat 20.00’da Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde özel bir müzik şöleni sunacak. BUSMEK’te bu yıl şan, gitar, bağlama, keman ve ney eğitimi alan kursiyerler, müzik şöleninde seyirci karşısında ilk sınavlarını da vermiş olacak.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 04.06.2010 | Okunma sayısı:6028

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir