Haberler

BUSMEK’TEN GÜRSU’DA EL SANATLARI SERGİSİ

Font Boyutu


25 MAYIS 2010

BASIN BÜLTENİ

BUSMEK’TEN GÜRSU’DA EL SANATLARI SERGİSİ
- BUSMEK GÜRSU KURS MERKEZİ’NDEKİ KURSLARA KATILAN KURSİYERLER, YIL BOYUNCA HAZIRLADIKLARI EL EMEĞİ ESERLERİNİ GÜRSU’DA SERGİLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) Gürsu Kurs Merkezi’nde eğitim alan kursiyerlerin yıl boyu hazırladığı eserler, özel bir sergiyle beğeniye sunuldu.

BUSMEK’in el sanatları branşlarına katılan kursiyerlerin hazırladığı serginin açılışı, Gürsulu sanatseverlerden yoğun ilgi gördü. Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü ve Gürsu Kaymakamı Hamdi Bilge Aktaş da BUSMEK’lilerin sergi sevincine ortak oldu.
Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü açılışta yaptığı konuşmada, hem Büyükşehir Belediyesi’nin hem de Gürsu Belediyesi’nin eğitim konusunda çok hassas olduğunu dile getirdi. Sergideki eserlerin çok kaliteli çalışmalar olduğunu vurgulayan Özcü, bunun turizm alanında da değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.
Özellikle yurtdışında el sanatlarının turistik olarak değerlendirilmesine yönelik pek çok güzel örnekle karşılaştığını anlatan Özcü, bu tarz çalışmaların sosyoekonomik kalkınma için model alınabileceğini belirterek, gelecek yıl daha nitelikli bir ortamda eğitim verilebilmesi adına çalışmaların yürütüldüğünü müjdeledi.
BUSMEK Genel Koordinatörü Muhammet Soysal da sergiye verdiği destekten dolayı Özcü’ye, kursiyerlerin hazırladığı ‘Semazen’ tablosunu hediye etti. Sergi, 26 Mayıs Çarşamba günü akşamına kadar BUSMEK Gürsu Kurs Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 25.05.2010 | Okunma sayısı:7883

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir