Haberler

BUSMEK’ten ‘Ben de Varım’ projesine anlamlı destek

Font Boyutu

13 MAYIS 2016

BASIN BÜLTENİ

BUSMEK’ten ‘Ben de Varım’ projesine anlamlı destek
- Gürsu’daki BUSMEK kurs merkezine devam eden zihinsel engelli kursiyerler, ‘Ben de Varım’ projesiyle hem eğitim görecek hem de İŞKUR anlaşmasıyla finansal yardım alacaklar.

BURSA –Gürsu’da BUSMEK kurs merkezine devam eden zihinsel engelli kursiyerler, ‘Ben de Varım’ projesiyle hem eğitim görecek hem de İŞKUR anlaşmasıyla finansal yardım alacaklar.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK), Gürsu Belediyesi, İŞKUR, Van Muradiyeliler Derneği, Gürsu Kent Konseyi ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle hayata geçen ‘Ben de Varım’ projesinin açılış töreni gerçekleşti. Engelli bireylerin toplum içinde yer edinmelerinin kolaylaşması ve sorunlarının çözüm bulması amacıyla başlatılan projeye, BUSMEK el sanatları kurslarıyla katkı sağlayacak. Projenin açılış töreninde Gürsu İlçe Kaymakamı Mehmet Makas, İl Müftüsü Mehmet Emin Ay, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, İlçe Müftüsü Latif Kesmece, İŞKUR İl Müdürü Kasım Tilki, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Yıldırım, BUSMEK Koordinatörü Eyüp Arda, Gürsu Kent Konseyi Başkanı Osman Altaş ve Van Muradiyeliler Derneği Başkanı Ferit Demir katıldı.
Törende konuşan Kasım Tilki; “Bu proje ile engelli bireylerimiz 6 ay boyunca BUSMEK kurslarında ahşap boyama eğitimi alarak hem güzel vakit geçirecekler hem de meslek sahibi olacaklar. İstihdam edilmelerinde büyük sıkıntı yaşadığımız zihinsel engelli arkadaşlarımızın bu proje süresince sosyal güvenlik kapsamında olmaları, hem aileleri için hem kendileri için çok büyük önem arz ediyor” dedi.
İlçe Kaymakamı Mehmet Makas projenin önemine değinerek, 12 engelli vatandaşın BUSMEK kursları ile el becerilerini geliştirerek kendi kazançlarını sağlayacaklarını belirtti. Programdan faydalanacak olan kursiyerlerin ve ailelerin mutluluğu ise görülmeye değerdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 13.05.2016 | Okunma sayısı:1363

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir