Haberler

BUSMEK'te yeni başarı öyküsü

13 Haziran 2018

BASIN BÜLTENİ

BUSMEK’te yeni başarı öyküsü

BURSA -  Bursalıların hayallerine kavuşmasına vesile olan Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK), kursiyerlerini önce meslek sonra iş yeri sahibi yapmaya devam ediyor. BUSMEK kurslarında cilt bakımı ve temel makyaj derslerine katılan Kadriye Geç isimli kursiyer de ‘aldığı eğitimin ardından iş yeri açanlar kervanına’ katıldı.

Önceleri doğrudan satış firmalarında kozmetik ürünleri pazarlayan Kadriye Geç, mesleğinde marka olabilmek için kişisel bakım ve ciltlerin yapısı hakkında daha fazla bilgi sahibi olması gerektiğini fark edip araştırmaya koyuldu. Bu sayede interneti kullanarak BUSMEK’i bulan Geç, aldığı eğitimlerin ardından kendisini hayallerine kavuşturan adımları attı.

BUSMEK’te cilt bakımı ve temel makyaj, el ve ayak bakımı, sahne makyajı, saça geçici ve kalıcı şekil verme ve boyama teknikleri gibi branşlarda uzun süre kurslara katılan, yeni bilgiler öğrenmenin yanında sosyal çevresini genişletme imkânı bulan Geç, kurumda verimli ve kaliteli zaman geçirdiğini söyledi. BUSMEK eğitimleriyle özgüvenini kazanıp kendi işletmesini kurarak ‘Bayan K Hairdresser’ isimli bakım merkezini açan ve ayrıca kursta tanıştığı iki arkadaşına iş imkanı sağlayan Geç, duygularını ifade ederek, “Burada kadınların kişisel bakımı, saç, makyaj, manikür, pedikür, cilt bakımı,  türban tasarımı gibi bütün ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Buradan memnun ayrılmalarını sağlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Büyükşehir Belediyesi’nin BUSMEK marifetiyle sağladığı eğitimler nedeniyle yetkililere teşekkür eden Kadriye Geç, herkesi ve özellikle de kadınları verilen eğitimlerden istifade etmeye çağırdı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Tarih: 13.06.2018 | Okunma sayısı:414

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir