Haberler

BUSMEK’te robotik eğitim başlıyor

Font Boyutu

23 KASIM 2017

 

BASIN BÜLTENİ

 

BUSMEK’TE ROBOTİK EĞİTİM BAŞLIYOR

BİR TARAFTAN GELENEKSEL EL SANATLARINI YAŞATMAYA YÖNELİK EĞİTİM VEREN BUSMEK, ŞİMDİ DE ÇAĞIN TEKNOLOJİLERİNE AYAK UYDURAN BİR NESİL YETİŞMESİ AMACIYLA ROBOTİK UYGULAMA EĞİTİMLERİNE BAŞLIYOR.

 

BURSA - Bir taraftan geleneksel el sanatlarını yaşatmaya yönelik eğitim veren BUSMEK, şimdi de çağın teknolojilerine ayak uyduran bir nesil yetişmesi amacıyla robotik uygulama eğitimlerine başlıyor.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden olan, 7’den 70’e toplumun tüm kesimlerini kapsayan eğitimleri nedeniyle ‘Halk Üniversitesi’ olarak anılan BUSMEK, eğitim alanlarına robotik uygulamaları da ekledi. Bursa’nın farklı noktalarında kaliteli ve ücretsiz eğitimler vererek,  unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarını yaşatmayı ilke edinen BUSMEK, teknoloji çağına uyak uyduracak nesiller yetiştirilmesi amacıyla robotik uygulama eğitimlerini başlatıyor. Yakın gelecekte robotların hayatımızda daha fazla yer edineceği gerçeğinden hareket eden BUSMEK, 22 Ocak – 02 Şubat 2018 tarihleri arasındaki sömestri tatilinde 10-15 yaş aralığındaki öğrencilere yönelik robotik eğitimler verecek.

 

Robotsan işbirliği ile yapılacak olan eğitimlerle öğrencilere bilim ve teknoloji, bilgisayar ve yazılım kavramları, kodlama ve robotlar,  günümüzde robotların önemi ve robot tasarlama hakkında eğitim verilecek. Eğitimler Sosyal Eğitim Merkezi’nde hafta içi sabah grubu 09:00 – 12:00 ve öğlen grubu 13:00 - 16:00 saatlerinde verilecek. Ön kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler busmek.bursa.bel.tr adresli web sitesinden online başvuru yapabilecekler.

 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 23.11.2017 | Okunma sayısı:1571

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir