Haberler

BUSMEK’İN MUDANYALI KURSİYERLERİ HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Font Boyutu


31 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

BUSMEK’İN MUDANYALI KURSİYERLERİ HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) Mudanya Kurs Merkezi kursiyerlerinin yıl boyunca ürettikleri nadide eserler, özel bir sergiyle beğeniye sunuldu.

Mudanyalı sanatseverlerden yoğun ilgi gören el sanatları sergisi, BUSMEK Mudanya Kurs Merkezi’nde izlenime sunuldu. Kursiyerlerin sergi sevincine, Mudanya Kaymakamı Adem Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Sagun, BUSMEK Genel Koordinatörü Muhammet Soysal ile BUSMEK yöneticileri ve öğretmenleri ortak oldu. BUSMEK tarafından yürütülen çalışmaları takdirle izlediğini ifade eden ve ilçedeki kurslarda özellikle Mudanya’nın simgelerine yönelik eserler üretilmesinin gerekliliğine değinen Kaymakam Öztürk, bunun ilçenin tanıtımına katkı sağlayacağını ve Mudanya Mütareke Binası’nın da desen olarak kullanılacağı eserlerin ilgi göreceğine inandığını söyledi.
BUSMEK Genel Koordinatörü Muhammet Soysal, desteklerinden dolayı Kaymakam Öztürk ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sagun’a çini tabak hediye etti. Sanatseverler ise kursiyerlerin göz nuru ürünlerini ilgiyle inceleyip, çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgiler aldı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 31.05.2010 | Okunma sayısı:7671

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir