Haberler

BUSMEK'E BÜYÜK İLGİ

Font Boyutu

Büyükşehir Belediyesi tarafından meslek sahibi olmak isteyen vatandaşlara yönelik olarak hayata geçirilen Bursa Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları’nın (BUSMEK) yeni dönem kayıtları bugün başladı.

Büyükşehir Belediyesi'nin kentteki iş gücü potansiyelini arttırmak ve istihdama katkı sağlamak amacıyla bu yıl 5.sini düzenlediği BUSMEK’in 2009 – 2010 eğitim öğrenim dönemi kayıtları, 30 Eylül Çarşamba gününe kadar devam edecek. Başvurular, Merinos Kültür Merkezi’ndeki BUSMEK idari merkezine yapılacak.

Vatandaşların yeteneklerini keşfederken aynı zamanda yaşamlarına yeni renkler katmayı da hedefleyen BUSMEK, bu yıl biri spor merkezi olmak üzere 12 farklı kurs merkezinde hizmet verecek. Bursalı ev hanımlarının, öğrencilerin ve her yaştan insanın yararlanabileceği kurslar, vatandaşların sosyal yaşamda daha aktif rol almalarına olanak tanıyor. Açıldığı günden bu yana 35 bin kişiye eğitim verilen BUSMEK kursları bu yıl da ücretsiz olarak hizmet vermeye devam edecek.

 

İlk günden başvuru yoğunluğu

BUSMEK’e kurdele nakışı kursuna katılmak için kayıt yaptıran 41 yaşındaki Aycan Ak, ilk defa bu yıl BUSMEK kurslarına kayıt yaptırdığını belirtirken, “Geçen yıl kayıt tarihini kaçırdığım için bu yıl ilk günden başvurdum. Boş vakitlerimi değerlendirmek, yeni insanlar tanımak ve öğrendiklerimle üreterek aile bütçesine katkı sağlamak istiyorum. Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz kurslarının durumu iyi olmayan vatandaşlar için önemli ve güzel bir fırsat olduğunu düşünüyorum” dedi.

 

Anne-kız BUSMEK’e gidecekler

Diksiyon kursuna katılmak amacıyla kayıt yaptıran 43 yaşındaki Nuray Kına ise 3 yıldır BUSMEK’te farklı kurslardan yararlandığını söyledi. Daha önce bilgisayar, bilgisayarlı muhasebe, modelistlik ve stilistlik kurslarına katıldığını belirten Kına, “BUSMEK kursları, kendimi geliştirmem açısından çok yararlı oluyor. Burada yeni bilgiler öğrendim ve kendimi daha donanımlı hissediyorum” dedi.

Annesiyle birlikte BUSMEK kurslarına kayıt yaptıran 15 yaşındaki Melis Kına da “BUSMEK’e ilk kez bu yıl başvuruyorum. Gitar kursuna yazılacağım. Müziğe meraklıyım ve gitar çalmayı öğrenmek istiyorum. BUSMEK’i annemden dolayı iyi tanıyorum. Ben de kendimi bu kurslarla geliştirmek istedim” diye konuştu.

Kurslar hakkında daha detaylı bilgi edinmek isteyenler BUSMEK’in Merinos’taki idare merkezine veya 254 30 30 no’lu telefona ulaşabilirler.

Tarih: 07.09.2009 | Okunma sayısı:9805

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir