Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

BUSMEK’te online başvuru dönemi başladı

 16 AĞUSTOS 2013

BASIN BÜLTENİ

BUSMEK’TE ONLİNE BAŞVURU DÖNEMİ BAŞLADI
- BURSA’DA 8 YILDIR YAYGIN EĞİTİM VEREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SANAT VE MESLEK EĞİTİMİ KURSLARI (BUSMEK) EĞİTİME BAŞLAMAYA HAZIRLANIYOR.

BURSA - Bursa’da 8 yıldır yaygın eğitim veren Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) eğitime başlamaya hazırlanıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı Sosyal İşler Şube Müdürlüğü bünyesinde yürütülen Bursa Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) 2013-2014 eğitim dönemi başlıyor. Bursa’nın çeşitli bölgelerinde bulunan 14 kurs merkezi ile 120 branşta eğitim veren BUSMEK’e online olarak başvuran kursiyerler, heyecanla eğitimin başlamasını bekliyorlar. Kurs merkezlerine kayıt yaptırmak isteyen kursiyer adayları, http://busmek.bursa.bel.tr/ adresindeki online başvuru linkini tıklayarak başvuru yapabilirler. Kayıt olmak isteyen kursiyer TC kimlik numarasını girerek, ilgili tüm seçenekleri hatasız ve doğru bir şekilde doldurmalıdır. Bilgileri hatalı olan kursiyerlerin kayıtları geçersiz sayılacaktır. Ayrıca Merinos Yönetim Merkezinden veya 0224 254 30 30 nolu telefon ile eğitimler ve başvurular hakkında bilgi alınabilecek.

Dikkat edilecek hususlar
Bir yıl içinde en fazla 3 başvuru ve 3 branşa kesin kayıt yaptırılabilecek. Bir yıl içerisinde 3 kursa gitme hakkı bulunurken, bir kurs bittiğinde ancak yeni kursa başlanabilecek. Aynı anda birkaç kursa gitmek mümkün olmayacak. Başvuru yaparken dersin başlangıç bitiş tarihine dikkat edilmesi gerekiyor. Kayıt esnasında tercih yaparken yaş ve cinsiyet durumuna göre sistem otomatik olarak adayları yönlendirecek. Başvuru sıralaması uygun olduğunda branş öğretmeni ile başvuruyla ilgili ön görüşme için cep telefonuna sms gönderilecek. Sms gönderildiği halde mesajda yer alan ön görüşme tarih ve saatinde ön görüşmeye katılmayan adayların kaydı iptal edilecek.

Yeni dönem başlangıcı Eylül’de
BUSMEK 2013-2014 eğitim öğretim dönemi Eylül´de başlayacak. Herkesin kişisel gelişimine uygun bir branş bulabileceği BUSMEK’te eğitimler hafta içi ve hafta sonu olmak üzere 3 grupta eğitimler gerçekleştirilecek. Branşlar için tercihe sunduğumuz gruplar ve saatleri;

Grup Saatleri
Hafta içi Sabah 09:00 - 12:00
Hafta içi Öğlen 13:00 - 16:00
Hafta içi Akşam 18:00 - 21:00
Hafta sonu Sabah 09:00 - 12:00
Hafta sonu Öğlen 13:00 - 16:00

Eğitimler Ekim´de
Eylül ayında açılacak olan kurs merkezlerinde, kurs idarecileri eğitim hazırlıklarını tamamlayarak alanında uzman usta öğreticilerimiz ile birlikte kurslar Ekim ayının başında faaliyete geçecektir. BUSMEK Eğitimleri ve yeni açılacak olan kurslar hakkında bilgi edinmek isteyenler http://busmek.bursa.bel.tr/ resmi sitemizden bilgi sahibi olabileceklerdir.

Kesin kayıtlar ne zaman?
Kurslara online kayıt yaptıran kursiyerleri, sistem otomatik olarak sıralar. Sırası gelen kursiyere mesaj gönderilerek kurs merkezine ön görüşme için çağırılır. Telefonunuza gelen kısa mesajın ardından kimlik fotokopisiyle birlikte kayıt yaptırdığınız kurs merkezine gelip kaydınızı tamamlamanız gerekmektedir.

Kayıtlardaki iptal ve değişiklikler
Kayıt olduğunuz branş veya grupları iptal etmek ya da bilgileri değiştirmek için Merinos Yönetim Merkezi ile irtibata geçmeniz gereklidir. İstihdama yönelik meslek teknik eğitimlerin yanı sıra, el sanatları, geleneksel Türk-İslam sanatları, bilgisayar teknolojileri, yabancı dil eğitimleri, spor kursları gibi birçok farklı branşta eğitimler veren BUSMEK, 1 Ekim’de kapısını kursiyerlere açacak. Kontenjanı dolan bazı branşlarda (kurs bitiş tarihine göre) yeni gruplar açılacaktır. Yeni kayıtlardan haberdar olmak için web sitemizdeki duyuruları takip edebilirsiniz.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ


14000_busmek_online_kayt_201308161636.doc
Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 16 Ağustos 2013 Saat 16:35

Okunma Sayısı: 13943

   
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları