Haberler

BUSMEK ÖĞRETMENLERİ MORAL DEPOLADI

Font Boyutu

BUSMEK yönetimi tarafından düzenlenen ’Öğretmenler Günü’ kutlaması, kurs eğitmenlerini Merinos Göl Kafeterya’da buluşturdu. Keyifli anlara sahne olan gecede dostluklarını pekiştiren öğretmenler, yoğun iş temposunun stresini de attı. Kursiyerlerden oluşan Türk Sanat Müziği korosunun konseri, öğretmenlerin neşesini ikiye katladı. Hatice Esra Karan şefliğinde ‘Rüya Gibi Her Hatıra’, ‘Muhabbet Bağı’, ‘Unut Sevme Beni’, Vardar Ovası’ gibi sevilen şarkıları söyleyen koroya öğretmenler de eşlik etti. Gecede, BUSMEK’in kırkyama öğretmeni Müyesser Turan, Necatibey Kız Meslek Lisesi’nde öğrenciyken Fransızca öğretmeni olan ve şimdiki öğrencisi Nursan Tarhan’a hediye vererek duygusal anlara imzasını attı. Aynı zamanda tüm öğretmenlere günün anısına kalem armağan edildi.

“Gönlümüzü ve ufkumuzu genişletmeliyiz”
BUSMEK Genel Koordinatörü Muhammet Soysal, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerine yer verdiği konuşmasında, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu ve 1981 yılından bu yana 24 Kasım’ın Öğretmenler Günü olarak kutlandığını belirtti. BUSMEK öğretmenlerinin önemli sorumluluklar üstlendiğini dile getiren Soysal, “Öğretmenler, bilgisizliğin kaynağına ışık tutar. Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yürüttüğümüz kurslarımıza hobinin yanı sıra meslek edinmek amacıyla gelen vatandaşlarla, lise ve üniversite mezunları da oldukça fazla. Bu yıl yaklaşık 25 bin başvuru aldığımız kurslarımızda halen 5 bin kursiyer eğitim alıyor. Bizler gönlümüzü ve ufkumuzu genişleterek, kursiyerlerimize yararlı olmak için çabalamalıyız” diye konuştu. Soysal ve eğitmenler, BUSMEK’e destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye de teşekkür ettiler.
Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Muammer Karaduman ile Kültür A.Ş. Genel Müdürü Rıfat Bakan da organizasyona katılarak BUSMEK öğretmenlerinin keyfine ortak oldu.

Tarih: 04.12.2009 | Okunma sayısı:7951

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir