Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

BUSMEK KAYITLARI BAŞLADI

 22 EYLÜL 2010

BASIN BÜLTENİ

BUSMEK KAYITLARI BAŞLADI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SANAT VE MESLEK EĞİTİM KURSLARINA (BUSMEK) KATILMAK İSTEYENLER, 30 EYLÜL PERŞEMBE GÜNÜNE KADAR KURS MERKEZLERİNE BAŞVURABİLECEKLER.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi tarafından, meslek sahibi olmak veya ilgi duydukları sanatsal alanlarda kendilerini geliştirmek isteyen vatandaşlara yönelik düzenlediği Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları’nın (BUSMEK) yeni dönem kayıtları başladı.

Büyükşehir Belediyesi´nin, vatandaşların ufkunu genişletmek ve yaşamlarına renk katmak, kentteki iş gücü potansiyelini arttırmak ve istihdama katkı sağlamak amacıyla düzenlediği BUSMEK’in 2010–2011 eğitim öğrenim dönemi kayıtları, 30 Eylül Perşembe gününe kadar yaptırılabilecek.
Kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlar, Merinos’taki Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde bulunan BUSMEK idari merkezi ile Alacahırka, Hürriyet, Merinos, Başaran, Hocataşkın, Vatan, Beşevler, Kestel, Gürsu, Mudanya ve Gemlik kurs merkezlerine başvurabilecek.
Vatandaşların ücretsiz olarak katıldıkları kurslarla yeteneklerini keşfetmelerine olanak sunan BUSMEK, bu yıl biri spor merkezi olmak üzere 12 farklı kurs merkezinde hizmet verecek. Bursalı ev hanımlarının, öğrencilerin ve her yaştan vatandaşın yararlanabileceği kurslar, bireylerin sosyal yaşamda daha aktif rol almalarını da sağlıyor.
Açıldığı günden bu yana 40 bini aşkın kursiyere eğitim verilen BUSMEK’te bu yıl bilişim teknolojileri, büro yönetimi ve sekreterlik, çocuk gelişimi ve eğitimi, el ve makine nakışı, dekoratif ev tekstili, el sanatları teknolojisi, giyim üretim teknolojisi, güzellik ve saç bakım hizmetleri, hasta ve yaşlı hizmetleri, kişisel gelişim ve eğitim, seramik ve cam teknolojisi, spor, yabancı diller, sanat ve tasarım, okuma yazma ve müzik ve gösteri sanatları başlıklarında kurslar açılacak.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ


4181-busmek-kay-38258.doc
Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 22 Eylül 2010 Saat 13:18

Okunma Sayısı: 10272

 
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları