Haberler

BUSMEK ile ‘Kutlu Doğum’ sergisi

Font Boyutu

13 NİSAN 2016

BASIN BÜLTENİ

BUSMEK ile ‘Kutlu Doğum’ sergisi
- BUSMEK’in çalışmaları, Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü’nde gerçekleştirilen ‘Kutlu Doğum Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde kurulan çadırda yerini aldı.

BURSA – BUSMEK’in çalışmaları, Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü’nde gerçekleştirilen ‘Kutlu Doğum Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde kurulan çadırda yerini aldı.

Bursa İl Müftülüğü “Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet” temalı Kutlu Doğum haftasını geleneksel çadır etkinlikleriyle Uludağ Üniversitesi’nde kutluyor. Hazreti Muhammed’in (S.A.V) doğumunun 1445. yıldönümünde açılan çadır etkinliğine BUSMEK de 3. kez katılım gösterdi. Mehter takımının konseriyle başlayan program, Nilüfer Organize Sanayi Cami İmam Hatibi Halit İnci tarafından okunan Kur’an tilavetiyle açıldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Muhsin Özlükurt, konuşmasında tüm dünyanın birlik ve beraberlik içerisinde olması gereken çok önemli bir süreç yaşadığını ifade etti. Konuşmaların ardından çadırları gezen protokol, BUSMEK çadırını da ziyaret ederek el sanatlarını inceledi. Her gün farklı bir el sanatının tanıtılacağı BUSMEK çadırı, 15 Nisan Cuma tarihine kadar ziyarete açık olacak. Ayrıca ‘Kutsal Emanetler Sergisi’ de 5 gün boyunca açık olacak.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 13.04.2016 | Okunma sayısı:2204

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir