Haberler

BUSMEK EĞİTMENLERİ BELİRLENİYOR

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK), 2009 – 2010 eğitim öğretim döneminde kurslarda görev yapacak eğitmenlerini belirliyor.
Büyükşehir Belediyesi'nin kentteki iş gücü potansiyelini arttırmak amacıyla hayata geçirdiği ve ‘Bursa’nın halk üniversitesi’ haline gelen BUSMEK’in yeni eğitim öğrenim dönemi kayıtları devam ederken, bir yandan da kurslarda görev yapacak öğretmenler belirlenmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Merinos Kültür Merkezi’ndeki BUSMEK idari merkezinde yapılan yazılı sınava katılan 580 eğitmen, 80 puan barajını aşmak için ter döktü. Eğitmenler, BUSMEK’te ders vermek için genel kültür kategorisinde hazırlanan sınav sorularını dikkatle cevaplandırdı.
Bursa’da bu yıl spor merkezi ile birlikte 12 farklı merkezde kursların gerçekleştirileceği BUSMEK’in yazılı sınavından 80 ve üzerinde puan alan 40 eğitmenin isimleri http://busmek.bursa.bel.tr adresinde açıklandı. Listede adı bulunan eğitmenler, 15 Eylül Salı günü saat 11.00’da Merinos’taki idari merkezde yapılacak olan mülakata katılarak usta öğreticilik için şanslarını deneyecekler. Mülakatın ardından kendisini en iyi şekilde ifade eden 20 eğitmen, usta öğretici olarak BUSMEK’te görevine başlayacak.

Tarih: 12.09.2009 | Okunma sayısı:21276

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir