Haberler

BUSKİ’NİN KALİTE YÖNETİM BELGESİ YENİLENDİ

Font Boyutu

 30 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

BUSKİ’NİN KALİTE YÖNETİM BELGESİ YENİLENDİ
- TÜRKİYE’NİN ISO 9001 KALİTE YÖNETİM BELGESİ’NE SAHİP İLK SU VE KANALİZASYON İDARESİ UNVANINA SAHİP BULUNAN BUSKİ, ‘BELGE YENİLEME TETKİ’NDEN BAŞARIYLA GEÇTİ. TSE DENETÇİLERİ BUSKİ’NİN KALİTESİNE TAM NOT VERDİ.

BURSA - Büyükşehir Belediyesi’nin ‘marka kent Bursa’ projeksiyonu kapsamında gerçekleştirdiği yatırımlarla içme ve kullanma suyu kültürü oluşumuna sağladığı katkı ile adından başarıyla söz ettiren BUSKİ Genel Müdürlüğü, ISO 9001 2008 Kalite Yönetim Belgesi’ni yeniledi.
Türkiye’deki, su ve kanalizasyon idareleri içerisinde ISO 9001 Kalite Yönetim Belgesi’ne sahip ilk kurum olma unvanına sahip bulunan BUSKİ, kaliteden taviz vermeyen üstün hizmet anlayışıyla dikkat çekiyor. Türkiye’nin dördüncü büyük su ve kanalizasyon idaresi olma özelliği ile de bir hizmet markası olan BUSKİ, Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde gerçekleştirdiği yatırımlarla, ‘yaşanabilir Bursa’ hedefinde önemli katkılar sağlıyor.

BUSKİ’nin kalitesine tam not
2 yıl üst üste ‘gözetim tetkiki’, takip eden yılda da ‘belge yenileme tetkiki’ geçiren BUSKİ, kalite denetçilerinden tam not alıyor. Bu yıl ‘belge yenileme tetkiki’ geçiren BUSKİ’nin kalite yönetime ilişkin sorumluluklarını yerinde inceleyen Türk Standartları Enstitüsü (TSE) denetçileri, hizmet safhasının her aşamasında, kaliteye verilen önem nedeniyle BUSKİ yöneticilerine teşekkür etti.
Müşteri memnuniyetinden hizmet kalemlerine kadar geniş yelpazedeki kriterlerin tamamından tam not alan BUSKİ’nin kalite yönetim sistemi belgesi yenilendi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 30.01.2013 | Okunma sayısı:6211

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir