Haberler

BUSKİ´DEN MUDANYA´YA YATIRIM

Font Boyutu

Yağmur suyu gideri inşaatına Halitpaşa Mahallesi Münirpaşa Sokağı´ndan başladı. 2004 yılından itibaren küçük çapta yapımına başlanan, ancak yeterli olmayan yağmur giderlerinin ilk büyük etabı BUSKİ´nin ihalesinin ardından start aldı. Yağmur giderlerin 3.5 yıl içinde bitirilmesi planlanıyor.


BUSKİ Kanalizasyon Daire Başkanı Mesut Boz, Mudanya Şube Müdürü Hasan Türe ile birlikte çalışmaları yerinde inceleyip, "Halitpaşa Mahallesi Münirpaşa Sokağı´ndan başlattığımız ara taşıyıcı hat, top sahasının önünden ara kollara ayrılacak. Sezon açılmadan bir an önce bu hatlarda çalışmaları bitirmek istiyoruz; çünkü bunlar büyük hatlar. Ara hatlara daha sonra başlayacağız. Selde taşan Çakal deresinde de çalışmalarımız başladı. 100-150 metre kapalı kutu kesiti olan bir hattımız var, aynı çalışmaları Çayırbaşı deresinde de yapacağız" dedi.


BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı ise, "Mudanya sayfiye yeri olduğu olduğu için vatandaşlarımızdan çalışmalarımız esnasında biraz daha sabırlı olmalarını istiyoruz. Ana yolları tamamen trafiğe kapatmayacağız. Çalışmalar bittiğinde artık ilçede yağmur giderlerinden dolayı hiçbir sıkıntı yaşanmayacak" diye konuştu.
Ana hatlara 1000´lik borular döşenirken, ara hatlara da 400 ve 500´lük giderler döşeniyor. Derelerin üzerine bakslar döşenip, derelerin taşması önlenecek. BUSKİ yetkilileri, etap etap ihalelerle bu işi 3.5 yıl içerisinde bitirmeyi planlıyor.

Tarih: 04.11.2010 | Okunma sayısı:6413

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir