Haberler

BUSKİ´den ´Don´ uyarısı

Font Boyutu

06 OCAK 2015

BASIN BÜLTENİ

BUSKİ’DEN “DON” UYARISI
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, SU SAYAÇLARI VE TESİSATLARDA MEYDANA GELEBİLECEK “DON” TEHLİKESİNE KARŞI ABONELERİNİ UYARDI.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, su sayaçları ve tesisatlarda meydana gelebilecek “don” tehlikesine karşı abonelerini uyardı.

Hava sıcaklığının sıfır derecenin altına düştüğü günlerde su sayaçları ve tesisatlarının “don” tehlikesi ile karşı karşıya kaldığını belirten BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, açıkta olan su borularının soğuk hava ile temas etmeyecek şekilde kapatılması ve cam yünü, talaş gibi çeşitli izolasyon malzemeleriyle izole edilmesi gerektiğini vurguladı.
Hava sıcaklığının özellikle sıfırın altına düştüğü durumlarda açıkta bulunan su sayaçlarının kesinlikle muhafaza altına alınmasının önemine işaret eden Çetinavcı, “Buz tutmuş su sayacı herhangi bir ısıtıcı ile ısıtılmamalıdır. Aksi takdirde ısı farkı sayacın patlamasına neden olabilir. Abonelerimiz alınan önlemlere rağmen, yaşayabilecekleri sorunların çözümüne yönelik, 185 numaralı telefondan yardım isteyebilirler” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 06.01.2015 | Okunma sayısı:2454

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir