Haberler

BUSKİ’den dev altyapı hamlesi

Font Boyutu

 20 KASIM 2013

BASIN BÜLTENİ

BUSKİ’DEN DEV ALTYAPI HAMLESİ
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ‘YAŞANABİLİR BURSA’ HEDEFİ KAPSAMINDA ALTYAPI ÇALIŞMALARINA HIZ VEREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, BİR BÜYÜK PROJENİN DAHA STARTINI VERDİ.

BURSA- Büyükşehir Belediyesi’nin ‘yaşanabilir Bursa’ hedefi kapsamında altyapı çalışmalarına hız veren Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, bir büyük projenin daha startını verdi.

Bağlarbaşı’nın bir bölümü, Yunuseli, Güneştepe, Yeniceabat, Çeltik, Armutköy, Panayır, Doğanevler, İsmetiye, Yalova Yolu Özdilek arkasındaki Panayır Köprüsü ile Küçükbalıklı Köprüsü arasında kalan bölge, Serme, Barakfakih Sanayi Bölgesi’nin bir kısmı ve Gürsu TOKİ’nin kanalizasyon atıklarını Doğu Atıksu Arıtma Tesisi’ne ulaştıracak altyapı projesi, BUSKİ Genel Müdürlüğü’nde imzalandı. Tekno Kanal- Yuner İnşaat ortaklığında gerçekleştirilecek proje, tam kapasiteyle 2 yıl sonra hizmet vermeye başlayacak.

Proje uyarınca adı geçen bölgelerin yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının da ayrılacağını belirten BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, projenin toplam yatırım tutarının 33 milyon 284 bin 328 TL olduğunu vurguladı. Yatırım bedelinin yüzde 50’sinin BUSKİ’nin öz kaynaklarından, yüzde 50’sinin de AB Yatırım Bankası’ndan temin edildiğini ifade eden Çetinavcı, Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğü ve yol göstericiliğindeki altyapı yatırımlarına bundan sonraki süreçte de artan bir tempoyla devam edeceklerini de vurguladı.

Çetinavcı, bu kapsamda Körfez bölgesindeki Kumla, Gemlik, Kurşunlu, Mudanya’nın atık suları ile Dürdane Tepesi’nden Badırga’ya kadar uzanan hat boyundaki çok sayıdaki yerleşim alanının atık sularının deşarjı projesinin bulunduğunu da sözlerine ekledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 20.11.2013 | Okunma sayısı:3644

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir