Haberler

BUSKİ'DEN BORÇLU ABONELERİNE ÖDEME KOLAYLIĞI

Font Boyutu

BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, kurumsal faaliyetlerin daha etkin ve verimli sonuçlar doğurması açısından alacakların azaltılması, borç tahsilatlarının yeniden yapılandırılması ve aboneler arasındaki hizmet eşitsizliğinin ortadan kaldırılması amacıyla gerekli çalışmaların başlatıldığını belirtti. Vatandaşlardan su borçları ile ilgili hassasiyet göstermelerini isteyen Çetinavcı, “Abonelerimiz, su borçlarını 18 Ocak Pazartesi gününe kadar ödemelidir. Aksi takdirde yasal takip başlatacağız ve bu durumda tüm masraflar borçlu abonelerimize ait olacak” dedi.

Su borçları taksite bağlanacak
Uygulamanın 4 dönem ve üzerinden kalma su borcu bulunan ve bin TL üzerindeki borcu olan aboneleri kapsadığını dile getiren Çetinavcı, BUSKİ’ye toplam 3 bin 279 kişinin borçlu olduğunu belirterek, “Toplam alacak miktarımız 10 milyon 147 bin 852 TL, bunun 6 milyon 548 bin 167 TL’si anapara, 3 milyon 599 bin 684 TL’si de gecikme faizidir” dedi.
En eski borcun 1994 yılına ait olduğunu hatırlatan Çetinavcı, “Abonelerimize ödemelerinde taksit kolaylığı da sağlayacağız” diyerek, ödeme yapılmadığı takdirde abonelerin sularının kullanıma kapatılacağına dikkat çekti. 

Tarih: 07.01.2010 | Okunma sayısı:6455

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir