Haberler

BUSKİ’den abonelerine büyük vefa

Font Boyutu

 27 TEMMUZ 2017

BASIN BÜLTENİ

BUSKİ’DEN ABONELERİNE BÜYÜK VEFA
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN VİZYONUYLA BURSA’NIN GELECEĞİNE DAMGASINI VURMAYA ADAY PROJELERE İMZA ATAN BUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, KAMU KURUMU OLMANIN VERDİĞİ SORUMLULUK BİLİNCİYLE AHDE VEFANIN GÜZEL ÖRNEKLERİNİ SERGİLİYOR.
- BU KAPSAMDA İLK ABONELERİNİ “VEFA BULUŞMASI”YLA BİR ARAYA GETİREN BUSKİ, “BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ” MESAJI VERDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, “yaşanılmasından mutluluk duyulan sağlıklı şehir Bursa” hedefinde önemli altyapı projelerine imza atan BUSKİ Genel Müdürlüğü, kamu kurumu olmanın verdiği sosyal sorumluluk bilinciyle, iz bırakıcı etkinliklerle de dikkat çekiyor.

Bu kapsamda ilk abonelerini “vefa buluşması” organizasyonuyla Dobruca Sosyal Tesisleri’nde biraraya getiren BUSKİ, duygu dolu nostaljik anların yaşanmasına vesile oluşturdu. Abonelerin BUSKİ’ye ilişkin anılarının dile geldiği organizasyonda konuşan BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, BUSKİ verilerine göre ilk abone kaydının 1968 yılında gerçekleştirildiğini belirtti.
Süreç içerisinde 356 bin 985’lerde seyreden abone sayısının, Haziran 2017 verilerine göre 1 milyon 256 bine ulaştığını vurgulayan Çetinavcı, “Bugün burada bu anlamlı buluşmada, her biri büyük BUSKİ ailesinin değerli bireyi olan abonelerimizin, siz çok kıymetli ilk temsilcilerini aileleriyle birlikte ağırlamanın onurunu yaşıyoruz. Sürekli dile getirdiğimiz gibi biz büyük bir aileyiz. Büyükşehir Belediyemizin vizyonuyla gerçekleştirdiğimiz yatırımların hayata geçirilmesinde, siz değerli abonelerimizden aldığımız desteğin büyük payı bulunuyor. Tekrarlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Biz, 1 milyon 256 bin kişilik büyük bir aileyiz” diye konuştu.

Altyapıya dev yatırım
BUSKİ’nin nereden nereye geldiğini rakamlarla da ifade eden Çetinavcı, sözlerine şöyle devam etti:
“Kuruluş yılımız olan 1989’da Bursa’mızdaki toplam kanalizasyon hattı 27 kilometre iken bugün 4 bin 500 kilometreye, içme suyu hattımız ise 231 kilometreden 8 bin 300 kilometreye ulaştı. Yatırımlarımızın yoğunluk kazandığı 2009’dan bugüne kadar geçen süreçte 4 bin 500 kilometrelik içme suyu hattı ile 2 bin 460 kilometrelik kanalizasyon hattı, 902 kilometrelik de yağmur suyu hattı gerçekleştirdik. İçme suyu şebekesinde gerçekleştirdiğimiz iyileştirmeler ile hem sudaki kayıp kaçakla mücadelede büyük başarı elde ettik hem de ‘Bursa’da su çeşmeden içilir’ gerçeğinin zihinlerde ve gönüllerde kabul görmesini sağladık. Bununla birlikte gerçekleştirdiğimiz büyük çevre yatırımlarıyla, sağlıklı ve sorunlarından arındırılmış altyapı ağı oluşturduk. Bütün bunları, Büyükşehir Belediyemizin vizyonuyla gerçekleştirdiğimizi bir kez daha huzurlarınızda önemle belirtmek istiyorum. Tabii bir de siz değerli abonelerimizden tahsil ettiğimiz faturalardan elde edilen gelirin, bu büyük yatırımların motor gücünü oluşturduğunu yine huzurlarınızda vurgulamakta yarar görüyorum.”

Çetinavcı, sözlerinin sonunda etkinliğe “onur konuğu” olarak davet edilen duayen sinema sanatçısı Eşref Kolçak’a da katılımlarından dolayı teşekkür etti. Çetinavcı ayrıca, yakın geçmişte hayatını kaybeden Eşref Kolçak’ın sanatçı oğlu Harun Kolçak’ın kaybından duyduğu üzüntüyü dile getirerek, başsağlığı dileğinde bulundu.
Sanatçı Eşref Kolçak da BUSKİ’nin davetinden büyük onur duyduğunu belirterek, organizasyonun düzenlenmesinde BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.
Konuşmaların ardından BUSKİ’nin en eski abonelerine günün anısına olmak üzere hediyeler takdim edildi.
BUSKİ’nin ilk aboneleri kendilerine gösterilen ilgi ve sergilenen misafirperverlik nedeniyle BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı’ya teşekkür etti.
Aboneler, BUSKİ’nin çalışmalarından duydukları memnuniyeti de dile getirdi.
Organizasyonda; BUSKİ Yönetim Kurulu Üyeleri Ekrem Yıldız, Osman Zengin, BUSKİ Genel Müdür Yardımcıları Güngör Gülenç, Adem Vural, BUSKİ Abone İşleri Dairesi Başkanı Cemal Sevinç ile şube müdürleri ve BUSKİ çalışanları da hazır bulundu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 27.07.2017 | Okunma sayısı:2688

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir