Haberler

BUSKİ VE İTFAİYE İŞ BAŞINDA

Font Boyutu

Marmara Bölgesi’ni etkisi altına alan sağanak yağış ve beraberinde getirdiği sel baskınlarına karşı Büyükşehir Belediyesi’nin ekipleri 12 saat boyunca 321 ihbara müdahale etti.

BUSKİ ekipleri dün akşam saatlerinde başlayan ve sabaha kadar aralıklarla devam eden yağmur nedeniyle sel baskınlarının yaşandığı toplam 253 noktaya vidanjör ve pompalarla müdahale etti. 56 ekip ve toplam 83 personel ile her türlü ihbara karşı 24 saat hazır durumda bekleyen BUSKİ ekiplerinin yanı sıra İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri de dün gece boyunca özellikle ana arterlerde ve birçok meskende yaşanan sel baskınlarına müdahale ettiler. İhbarları değerlendiren itfaiye ekipleri, su baskınının yaşandığı 54 ev, 7 işyeri ve 1 altgeçidin yanı sıra batçıklarda ve metro istasyonlarıyla altgeçitlere biriken suları temizleyerek bölgeleri kullanıma açtılar.

Bu arada Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, meteoroloji yetkililerinin yağış uyarısı yaptığı bu gecede şiddetli yağmur ve su baskınları tehlikesine karşı alarma geçti. Yetkililer, vatandaşların sel baskınları ile ilgili 110 ve 185 nolu telefona ihbarda bulunabileceğini bildirdi.

Tarih: 09.09.2009 | Okunma sayısı:7326

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir