Haberler

BUSKİ ilçelerin altyapı röntgenini çekiyor

Font Boyutu

21 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

BUSKİ ilçelerin altyapı röntgenini çekiyor
- Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, büyükşehir sınırlarına dahil olan ilçelerde altyapı seferberliği başlattı.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, büyükşehir sınırlarına dahil olan ilçelerde altyapı seferberliği başlattı.

6360 Sayılı Büyükşehir Yasası ile Bursa il sınırlarının tamamının büyükşehir kapsamına girmesiyle, görev ve sorumluluk sahası tüm Bursa’yı kapsar hale gelen Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, yeni ilçelerin altyapı sorunlarına da çözümler üretiyor. Bu kapsamda, BUSKİ Şebekeler Dairesi Başkanlığı’nca Karacabey’de kanalizasyon temizleme ve görüntüleme çalışması başlatıldı. Uygulamanın, yeni imalat ve yatırımlar öncesi mevcut sistemin daha verimli çalışmasını sağlamaya yönelik olduğunu belirten BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, temizleme ve görüntüleme çalışmasıyla 3,5 kilometrelik kanalizasyon hattında biriken mil ve tıkanıkların temizleneceğini vurguladı.
Bu sayede temizlenmiş bölgelerde kanalizasyon şebekesinin tam kapasite ile işletileceğini de ifade eden Çetinavcı, “Yeni katılan ilçelerimizde gerek şube müdürlükleri açarak, gerekse acil altyapı eksikliklerini gidererek, ilk etapta taleplere cevap vermeye çalışıyoruz. İlçelerin altyapı sorunlarını hızla tespit ederek, gereken projelendirmelerde bulunuyoruz” diye konuştu.
Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Sağlıklı şehir Bursa’ hedefi doğrultusunda, sağlıklı ve sorunsuz altyapı hizmetinde bulunmanın gayretinde olduklarını dile getiren Çetinavcı, çalışmalarına bundan sonraki süreçte de artan tempoyla devam edeceklerini sözlerine ekledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 21.11.2014 | Okunma sayısı:2881

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir