Haberler

BURULAŞ'TAN BALKAN ÇIKARMASI

Font Boyutu

 Uluslararası Toplu Taşıma Birliği tarafından (UITP) düzenlenen program çerçevesinde Tiran, Kosova ve Priştine’yi ziyaret eden Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım şirketi BURULAŞ yöneticileri, Balkanlar’daki ulaşım sistemleri hakkında bilgi topladı.BURULAŞ Genel Müdürü Dr. Ali Kaya başkanlığındaki heyet, Balkanlardaki ilk ziyareti Tiran’a yaptı. BURULAŞ Mali İşler Müdürü Güven Özütemiz, Danışman Mustafa Özfatura ve Otobüs İşletme Müdürü Erdinç Alkan’ın da bulunduğu heyete Türkiye’nin diğer illerinden ve Birleşmiş Milletler’den temsilciler de eşlik etti.Tiran Belediyesi yetkililerine BURULAŞ, BursaRay ve Bursa’daki toplu taşım hizmetleri ve otobüslerle ilgili bilgiler veren Bursa heyeti, daha sonra Kosova’da ülkenin Çevre ve Alan Planlama Bakanı Mahir Yağcılar ile görüştü. Ziyaretin, ulaşım faaliyetlerinin tanıtılması ve bilgilerin pekiştirilmesi açısından önemli olduğunu vurgulayan Bakan Yağcılar, Türkiye ile Kosova arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi noktasında Bursa’dan destek istedi. Yağcılar, kendilerinin de Bursa’ya her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getirdi.

BURULAŞ Genel Müdürü Dr. Ali Kaya, Bakan Yağcılar ile Kosova Belediyesi yetkililerine çalışmalarıyla ilgili bilgiler vererek, “Kentimizin ulaşım sisteminin kalitesinin arttırılması ile ucuz ve konforlu ulaşımın sürdürülebilmesi için sürekli yeni araştırmalar ve incelemeler yapıyoruz” dedi.
Balkanlar çıkarmasını Priştine ile noktalayan Bursa heyeti, Priştine Belediyesi’nin toplu taşımacılık rehabilitasyon projesini inceledi, Priştine terminalini ve tren istasyonunu gezdi. Priştine Ticaret Odası’nı da ziyaret eden heyet, yetkililerle yaptıkları görüşmeler sonunda iki ülke arasındaki işbirliğini arttıracak çalışmalar yapacaklarını ifade etti.

Tarih: 22.12.2009 | Okunma sayısı:5353

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir