Haberler

Burulaş patentli ‘Persomatik’ dünya vitrininde

Font Boyutu

 24 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

BURULAŞ PATENTLİ ‘PERSOMATİK’ DÜNYA VİTRİNİNDE
- BURULAŞ’IN BÜROKRATİK TÜM İŞLEMLERİ ORTADAN KALDIRAN VE MÜŞTERİLERİNE 2,5 DAKİKA İÇİNDE KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ FOTOĞRAFLI ULAŞIM KARTLARINI HAZIRLAMASI İMKANINI SUNAN PATENTLİ ÜRÜNÜ ‘PERSOMATİK’, BERLİN’DEKİ ULUSLARARASI DEMİRYOLU TEKNOLOJİLERİ, SİSTEMLERİ VE ARAÇLARI FUARI´NDA SEKTÖR UZMANLARININ DİKKATİNİ ÇEKMEYİ BAŞARDI.
- BURULAŞ’IN RAYLI SİSTEMLERDEN DENİZ UÇAĞINA, OTOBÜSTEN DENİZ OTOBÜSÜNE, HELİTAKSİDEN ARAÇ KİRALAMAYA KADAR TÜM FAALİYET ALANLARINI TANITILDIĞI STANDI GEZEN BURSA VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU, ‘PERSOMATİK’İ KULLANARAK, 2,5 DAKİKADA KENDİ ULAŞIM KARTINI HAZIRLADI.

BERLİN - Burulaş’ın bürokratik tüm işlemleri ortadan kaldıran ve müşterilerine 2,5 dakika içinde kişiselleştirilmiş fotoğraflı ulaşım kartlarını hazırlaması imkanını sunan patentli ürünü ‘Persomatik’, Berlin’deki Uluslararası Demiryolu Teknolojileri, Sistemleri ve Araçları Fuarı´nda sektör uzmanlarının dikkatini çekmeyi başardı. Burulaş’ın raylı sistemlerden deniz uçağına, otobüsten deniz otobüsüne, helitaksiden araç kiralamaya kadar tüm faaliyet alanlarını tanıtıldığı standı gezen Bursa Valisi Münir Karaloğlu, ‘persomatik’i kullanarak, 2,5 dakikada kendi ulaşım kartını hazırladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım şirketi Burulaş, raylı sistem, deniz otobüsü, deniz uçağı, helikopter gibi karayoluna alternatif ulaşım sistemlerinin yaygınlaştırılmasının yanında teknoloji üretiminde de farkını ortaya koydu. Burulaş bünyesinde gerçekleştirilen Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları sonucu geliştirilen ve patenti de alınan ‘Persomatik’ ile kişiselleştirilmiş ulaşım kartı çıkarmak veya kartların vize sürelerini uzatmak için yapılan bürokratik işlemler tamamen ortadan kaldırıldı. Yolcuların TC. kimlik numaralarını sisteme girmesinin ardından öğrenci, 60 yaş üzeri gibi yolcuya en uygun kart tipi belirleniyor, cihaz tarafından çekilen fotoğraf anında akıllı kart üzerine basılıyor ve kart bedeli tahsil edilerek kart kullanıma açılıyor. Tüm bu işlemleri 2,5 dakika içinde gerçekleştiren ‘persomatik’ sayesinde vatandaşların zaman kaybı da tamamen ortadan kalkıyor.

Fuarın gözdesi oldu
Berlin’de iki yılda bir ExpoCenter’da düzenlenen Uluslararası Demiryolu Teknolojileri, Sistemleri ve Araçları Fuarı, 55 ülkeden toplam 2 bin 768 firmayı ağırladı. Türkiye’den Devlet Demir Yolları (TCDD), Türkiye Lokomotif AŞ (Tülomsaş) ve Türkiye Vagon Sanayii AŞ gibi sektörün dev markaları ile birlikte fuarda yer alan Burulaş, hazırladığı stantla ilgi odağı oldu. Dünyanın dört bir yanından gelen ulaşımla ilgili şirketlerin boy gösterdiği fuarda Burulaş da raylı sistemlerden deniz uçağına, otobüsten deniz otobüsüne, terminalden helitaksi ve araç kiralamaya kadar tüm faaliyet alanlarını tanıttı. Burulaş standında en büyük ilgiyi ise 2,5 dakikada kişiselleştirilmiş ulaşım kartı hazırlayan Burulaş patentli ‘Persomatik’ gördü. Beraberindeki Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay ile birlikte Burulaş’ın standını ziyaret eden Bursa Valisi Münir Karaloğlu da persomatik’in ilk kullanıcılarından biri oldu. Vali Karaloğlu, kısa sürede kendine özel ulaşım kartını hazırladı.
Burulaş’ın ulaşım sistemlerindeki hizmet kalitesinin teknoloji ile perçinlendiğini görmenin mutluluk verici olduğunu dile getiren Vali Karaloğlu, Burulaş’ın Almanya’da da Bursa’yı en iyi şekilde temsil ettiğini vurguladı.
Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy da fuarın ilk gününden itibaren stantlarının yoğun ilgi görmesinin mutluluk verici olduğunu belirterek, gelişen teknolojiye paralel olarak hizmet kalitesini daha da artırmak için Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüklerini kaydetti.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 24.09.2014 | Okunma sayısı:2126

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir