Haberler

BURULAŞ araç filosunu güçlendirdi

Font Boyutu

 17 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

BURULAŞ ARAÇ FİLOSUNU GÜÇLENDİRDİ
- SAĞLADIĞI İMKANLARLA BÜYÜKŞEHİR HİZMETLERİNİ DAHA ETKİN HALE GETİREN BURULAŞ, 20 ARAÇLIK İŞ MAKİNASI FİLOSUNU 17 KAZI ARACI VE 3 KAMYONLA GENİŞLETEREK 40’A ÇIKARDI.
- SATIN ALINAN ARAÇLARIN İLÇELERDEKİ ALT YAPI ÇALIŞMALARINDA KULLANILACAĞINI BELİRTEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, “BÖYLELİKLE BURULAŞ, İŞ MAKİNALARI KONUSUNDA TÜRKİYE’NİN DÖRDÜNCÜ BÜYÜK FİLOSUNA KAVUŞMUŞ OLDU. HEDEFİMİZ 17 İLÇEMİZDE DE ETKİN ŞEKİLDE ALT YAPI ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRMEK” DEDİ.

BURSA - Sağladığı imkanlarla Büyükşehir hizmetlerini daha etkin hale getiren BURULAŞ, 20 araçlık iş makinası filosunu 17 kazı aracı ve 3 kamyonla genişleterek 40’a çıkardı. Satın alınan araçların ilçelerdeki alt yapı çalışmalarında kullanılacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Böylelikle BURULAŞ, iş makinaları konusunda Türkiye’nin dördüncü büyük filosuna kavuşmuş oldu. Hedefimiz 17 ilçemizde de etkin şekilde alt yapı çalışmalarını sürdürmek” dedi.

Öncelik ilçelerdeki alt yapı
İş makinalarının hizmete alınmasıyla ilgili BURULAŞ yerleşkesinde tören düzenlendi. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi kuruluşlarından BURULAŞ tarafından satın alınan araçların hizmet yelpazesine alınmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak Nisan ayından bu yana 4 kat büyüyen sınırlar içerisinde daha aktif olmak, özellikle alt yapı konusunda hizmetlerin etkin hale gelmesini sağlamak için ekip ve ekipmanları güçlendirdiklerini söyleyen Başkan Altepe, “Tüm ilçelerimizde eksiksiz ekip ve ekipmanlarla tüm hizmetleri yerine getirmeyi arzuluyoruz” diye konuştu.

Türkiye’nin dördüncü büyük filosu
Bu kapsamda 20 olan BURULAŞ iş makinası filosunu satın alınan yeni araçlarla 40’a çıkardıklarını ve şirketin iş makinaları konusunda Türkiye’nin en büyük dördüncü işletmesi konumuna geldiğini vurgulayan Başkan Altepe, “Bu 20 aracımız için yaklaşık 3 milyon TL bedel ödedik. Bugün burada alınan 17 adet ön yüklemeli kazı aracı ve 3 adet kamyonla artık tüm ilçelerimizde alt yapı eksikliklerini en hızlı şekilde bir bir gidermiş olacağız. Oradaki hizmetlerimizin halkımıza ulaştırılması konusunda büyük katkı sağlamış olacak. İnşallah bu adım hem belediyemiz hem de ilçelerimiz için hayırlı uğurlu olur” şeklinde konuştu.

Başkan Altepe, konuşmasının ardından iş makinasını kullanarak test etti. Testin ardından araçlar, Başkan Altepe ve Büyükşehir bürokratları tarafından uğurlandı. Hidromek marka iş makinalarının Bursa yöneticisi Akın Çıkoğlu, yapılan tercih nedeniyle Başkan Altepe ve BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy’a teşekkür plaketi verdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 17.11.2014 | Okunma sayısı:6284

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu