Haberler

Burulaş, 86. İzmir Enternasyonel Fuarı’nda

Font Boyutu

 22 AĞUSTOS 2017

BASIN BÜLTENİ

BURULAŞ, 86. İZMİR ENTERNASYONEL FUARI’NDA
- 86. İZMİR ENTERNASYONAL FUARI, EKONOMİ BAKANLIĞI’NIN HİMAYESİNDE, İZFAŞ TARAFINDAN, 18-27 AĞUSTOS TARİHLERİ ARASINDA, KÜLTÜRPARK’TA PARTNER ÜLKE RUSYA EŞLİĞİNDE DÜZENLENİYOR.

BURSA – 86. İzmir Enternasyonal Fuarı, Ekonomi Bakanlığı’nın himayesinde, İZFAŞ tarafından, 18-27 Ağustos tarihleri arasında, Kültürpark’ta partner ülke Rusya eşliğinde düzenleniyor.

Partner ülkenin Rusya Federasyonu, onur konuğu ilin Muğla olduğu İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), 86. kez kapılarını açtı. Fuar açılışı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün katılımıyla yapıldı.
Teması inovasyon-enerji, olan İzmir Enternasyonal Fuarı, İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle açıldı. 10 gün sürecek olan İzmir Enternasyonal Fuarı, 27 Ağustos´a kadar açık kalacak. Tarihinde ilk kez bir partnerin 1100 metrekare stand ile yer aldığı fuarda 109’u yabancı olmak üzere en az 409 firma ile 2 milyondan fazla ziyaretçi bekleniyor. Fuara, dünyanın en büyük 11’inci ekonomisine sahip Rusya Federasyonundan özellikle doğalgaz, petrol gibi enerji sektörü ile finans, tarım ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren firmalar katılıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ulaşım şirketi BURULAŞ da ülke ekonomisine katkı sağlamak için bu fuarda stant açarak yerini aldı. BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, 2017 yaz sezonunda başlatılan İstanbul-Haliç/İzmir-Alsancak arası deniz uçağı seferlerinin tanıtımını yapmak, Burulaş Turizm Travel Seyahat Acentesinin Rus turizmcilerle işbirliği fırsatlarını yakalamak için katılım sağladıklarını, ülke ekonomisine katma değer yaratmak için tüm fırsatları değerlendirdiklerini ifade etti.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 22.08.2017 | Okunma sayısı:1188

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir