Haberler

BURSA'YA YENİ BULVAR

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, eski halin altındaki Namık Kemal Caddesi’ni 4 şeritli olarak düzenlediği yol, altyapı eksikliklerinin tamamlanmasının ardından önümüzdeki ay trafiğe açılıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan yol çalışmasında, eski halin güneyinde, İnönü Caddesi ile Gonca Sokak arasında kalan 7 metre genişliğindeki Namık Kemal Caddesi, 600 metre uzunluğunda 24 metre genişliğindeki imar yolu olarak düzenleniyor. Caddedeki parklanmadan dolayı birçok noktada tek şeride düşen yol, 4 şeride çıkartılırken, yaya güvenliği içinde kaldırımlar yürünecek hale geliyor. Bu bölgede ikamet eden vatandaşlar, yeni imar yolunda trafik sıkışıklığı yaşamadan, Hal Kavşağı ile İnönü Caddesi’ne ve Gökdere Kavşağı ile Ankara Yolu’na kolaylıkla ulaşabilecekler.

Altyapı sorunu da bitiyor
Çalışmalar kapsamında, caddedeki elektrik orta gerilim hattı, yol seviyesinin altına indirilirken, mevcut 200 metre havai hat da yeraltına alınıyor. BUSKİ’nin de içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyonla ilgili sıkıntılarını gidererek, bölgenin kurulduğu günden bu yana yaşadığı altyapı sorunları da çözümlenmiş olacak.

Tarih: 12.08.2009 | Okunma sayısı:8071

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir