Haberler

Bursaspor’a kalıcı gelir

Font Boyutu

 21 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

BURSASPOR’A KALICI GELİR
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ, YAKIN ÇEVRE YOLU’NUN SOĞANLI BÖLGESİNDEKİ ARAZİNİN BURSASPOR TARAFINDAN AKARYAKIT İSTASYONU OLARAK KULLANILMASINI ONAYLAYARAK, UYGULAMANIN ÖNÜNDEKİ TÜM ENGELLERİ KALDIRDI.

BURSA - Büyükşehir Belediye Meclisi, Yakın Çevre Yolu’nun Soğanlı bölgesindeki arazinin Bursaspor tarafından akaryakıt istasyonu olarak kullanılmasını onaylayarak, uygulamanın önündeki tüm engelleri kaldırdı.

Bursaspor’a kalıcı gelir sağlanması hedefiyle alınan karar, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ekim ayı ikinci oturumunda görüşüldü. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yönettiği oturumda, Yakın Çevre Yolu’nun Soğanlı bölgesinde olan ve daha önce 1/5000’lik Nazım İmar Planı içerisinde kalan arazi, 1/1000’lik Uygulama İmar Planı’na alınarak Bursaspor’un burayı akaryakıt istasyonu olarak işletmesinin önündeki tüm engeller kaldırıldı. Karar, CHP grubunun ret oyuna karşılık, AK Parti, MHP ve DP gruplarının evet oyuyla alındı.

Akaryakıt istasyonu olarak kullanılacak arazinin Bursaspor’a verilmesiyle ilgili bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, alınan kararın Bursa’nın en önemli tanıtım ayağı Bursaspor’a ciddi destek sağlayacağını söyledi. Verdikleri destek nedeniyle AK Parti, MHP ve DP gruplarına teşekkür eden Başkan Altepe, “Bursa ve Bursaspor taraftarları olarak, zaten yapmamız gereken de bu. Aldığımız kararın başta Bursaspor ve Bursa olmak üzere tüm belediyelerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Mecliste ayrıca, BESAŞ Keles Süt Ürünleri Tesisi’nin önündeki bir binayla Engürücük - Kurtul Depolama Alanı planları da 1/1000’lik Uygulama İmar Planı kapsamına alındı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 21.10.2014 | Okunma sayısı:4141

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir