Haberler

BURSASPOR VE ULUDAĞ TÜRKİYE'NİN MARKASI OLACAK

Font Boyutu

 Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kentin iki değeri Uludağ ve Bursaspor’un, yakında Türkiye’nin markaları arasına gireceğini söyledi.

CNN Türk’te yayınlanan beşNbirK programının konuğu olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Cüneyt Özdemir’in Uludağ ve Bursaspor ile ilgili sorularını yanıtladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da Bursa’da özellikle Uludağ ve stat projelerini yakından takip ettiğini belirten Başkan Altepe, Uludağ ilgili yasa tasarısı hazırlıklarının devam ettiğini, stadyum projesinin statik çalışmalarının Almanya’da sürdüğünü söyledi.

“Uludağ sadece kayaktan ibaret değil”

Uludağ’ın Bursa’nın en önemli markası olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, yaşanan yetki karmaşasını sona erdirip, ‘beyaz cennet’i yeniden eski cazibesine kavuşturmakta kararlı olduklarını vurguladı. Uludağ’ın sadece kayaktan ibaret olmadığını dile getiren Altepe, “Uludağ’ı sadece kışın değil 12 ay boyunca kullanmak istiyoruz. Uludağ’ın 100’ün üzerinde görülecek noktası var. Manastırlar, göller, şelaleler var. Yurtdışındaki büyük kayak merkezlerini de inceledik. Uludağ’da olan bir çok özellik oralarda yok” diye konuştu.

“Yasa tasarısı hazırladık”
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da Uludağ ve statla ilgili çalışmalara büyük önem verdiğini dile getiren Başkan Altepe, “Uludağ’daki sorunların çözümüne yönelik olarak bir yasa tasarısı hazırladık. Tasarıyı Devlet Bakanımız Faruk Çelik’e verdik. En kısa zamanda bu tasarının yasalaşmasını bekliyoruz. Bu özel yasa ile yetki karmaşası bitecek ve yatırımlarla turizme büyük katkılar sağlamış olacağız. İlgili bakanlıklarla ilk protokolü imzaladık. Uygulama imar planları hazırlanıyor, Şubat ayında bitmesini bekliyoruz. Altyapı gibi üst yapı yetkisinin de bize geçmesiyle Uludağ’ı yeniden bir Türkiye markası haline getirmekte kararlıyız” dedi.

“Bursaspor, Bursa’nın tek rengi”
Program sunucusu Cüneyt Özdemir’in Bursaspor’la ilgili sorularını da yanıtlayan Başkan Altepe, Bursa’nın tek rengi, tek takımı olan Bursaspor’a da büyük önem verdiklerini vurguladı. Nüfusu 3 milyona yaklaşan bir kentin tek futbol takımı olmasının büyük avantaj olduğunu ifade eden Başkan Altepe, “İstanbul’un 5 futbol takımı var. Ama Bursa’da kent sadece Bursaspor’un arkasında birlik ve beraberlik içindedir. Biz yenilsek de taraftarımız takımı alkışlıyor. Kayseri’de 3 - 0 yenildik, taraftar takımı saha kenarına çağırıp alkışladı” şeklinde konuştu.

“İlk hedef Avrupa kupaları”
Bursaspor’un şampiyonluk şansı ve hedeflerini de değerlendiren Başkan Altepe, “Şampiyonluk yolunda koşturacak ekibi kurmak, o şartları sağlamak gerekiyor. Onun için güçlü bir yapı lazım. Bu yapı Bursa’da var. Bursa şampiyonluğa oynayacak en uygun takım. Şu anki hedefimiz Avrupa kupalarında oynamak. Ama bu yıl şampiyonlukla ilgili kapıları açmak için elimizden gelen çalışmaları yapıyoruz. İlave transferler de yapılıyor. Eğer ilk devrede topladığımız puanı 2. Yarıda da toplarsak, şampiyon olma şansımız çok yüksek. Bu şansı kullanmak istiyoruz. Ama bundan sonraki tüm sezonlarda şampiyonluğa oynayacak bir Bursaspor hazır” diye konuştu.

Tarih: 03.01.2010 | Okunma sayısı:4183

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir