Haberler

BURSASPOR BAYRAĞI BOĞAZ´DA DALGALANIYOR

Font Boyutu

Turkcell Süper Lig´de şampiyon olarak tarih yazan Bursaspor´un bayrakları Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin girişimleriyle, İstanbul Boğazı´nda dalgalanıyor.

Yeşil-beyazlı takımın bayrakları Bursaspor 2. Başkanı Haluk Özkıyıcı yöneticiler İrfan Koç, Mustafa Yedikardeş, Necmettin Kocaman, İlhan Uslu, Öztürk Yazıcı, Ferruh Nayman, Mesut Mestan, Erkan Kamat ve Selçuk Eren, kulüp müdürü Osman Nuri Biçer ile bir grup taraftar, bugün öğle saatlerinde ilk olarak Fatih Sultan Mehmet Köprüsü´ndeki Boğaziçi Köprüleri Koruma Şube Müdürlüğü´ne geldi.
Emniyet görevlileri ve Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü görevlileri, 25x8 metre ebatlarındaki iki bayrağı aramadan geçirdi. Bursaspor 2. Başkanı Haluk Özkıyıcı, kardeşlik ve Fair Play adına bu işi gerçekleştirdiklerini belirterek, "Adaleti yerine getirdik. İlk defa bir Anadolu takımının bayrağı boğazda dalgalanacak. Bu gurur verici bir olay. Taraftarlarımızın yıllardır söylediği sloganlar gerçek oldu. Tarihi bir gün yaşıyoruz" dedi.

“Bursaspor bayrağını Eyfel’e de asacağız”
Teksas grubu lideri Selim Kurtulan da, Bursaspor olarak tarih yazmaya devam ettiklerini söyleyerek, "Bize ilk kez şampiyonluk sevinci yaşatan başta Ertuğrul Sağlam hocamız ve futbolcularımıza çok teşekkür ediyoruz. Tezahüratlarımızda sürekli söylediğimiz gibi Bursaspor bayrağı boğazda dalgalanıyor. Hayallerimiz gerçek oldu. Bursaspor olarak boğaz köprüleriyle yetinmeyeceğiz. Bursaspor Bayrağı´nı Eyfel Kulesi´ne de asarak dünyanın bir numarası olacağız" dedi. Kurtulan, ayrıca Şampiyonlar Ligi maçları
öncesinde yeni besteler hazırladıklarını söyledi.
Daha sonra Bursaspor´un dev bayrağı ilk olarak Fatih Sultan Mehmet Köprüsü´ne asıldı. Dev bayrak, Bursaspor taraftarlarının "Bursaspor Bayrağı boğazda dalgalanacak, yer yerinden oynayacak" tezahüratları eşliğinde Karayolları görevlileri tarafından asılırken, çelik halatlarla bağlandı.
Taraftarlar, tarihi anı konfetiler atıp, meşaleler yakarak kutladı. Boğazdan geçen gemiler de sirenler çalarak destek verdi.
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü´nün ardından ikinci bayrak Boğaziçi Köprüsü´ne asıldı. Bayrakların Boğaz´da 1 hafta boyunca asılı kalacağı belirtildi.

Başkan Altepe: “Bursa’nın oluşturduğu sinerji şampiyonluğu getirdi”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de, Bursaspor Başkanı İbrahim Yazacı ile birlikte boğaza asılan bayrakları tekneden izledi. Başkan Altepe, Bursa’nın bu şampiyonluğu uzun süredir beklediğini belirterek, kentin birlikteliği ile bu başarıya ulaşıldığını söyledi. Başkan Altepe, Bursa halkının ilk kez böylesine Bursaspor etrafında kenetlendiği vurgulayarak, “Kulüp başkanından futbolcusuna, valisinden işadamına büyük bir sinerji oluşturuldu. Şampiyonlukla da bunun meyvesi alındı. Bugün bu başarıyı İstanbullularla paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Birlik ve beraberlikle bu başarıların artarak, devam edeceğine yürekten inanıyorum” dedi.

Tarih: 20.05.2010 | Okunma sayısı:14437

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu