Haberler

BURSARAY KESTEL’E UZANACAK

Font Boyutu

5 HAZİRAN 2010

BASIN BÜLTENİ

BURSARAY KESTEL’E UZANACAK
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, KENT İÇİ ULAŞIMI RAHATLATAN HAFİF RAYLI SİSTEMİ KESTEL’E KADAR UZATMAK İÇİN ÇALIŞMALARIN SÜRDÜĞÜNÜ BELİRTTİ.
- BAŞKAN ALTEPE, “BİZİM TEK AMACIMIZ BURSA’YA GÜZEL HİZMETLER KAZANDIRMAK” DEDİ.

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ilçelerde yapılan çalışmaların kente katkı sağlayacağını ve Kestel’in de bu anlamda hak ettiği değeri kazanacağını söyledi.

Kestel Belediye Başkanı Yener Acar ile Kestel İş Adamları Derneği (KESİAD) Başkanı Mustafa Ülker ve üyeler Sinan Özok, Aslan Tokdemir, Cem Hısımcıl ve İsmail Berber, Başkan Altepe’yi Tarihi Belediye Binası’nda ziyaret etti.
Büyükşehir Belediyesi’nin sadece ana arterlerde değil ilçelerde de önemli çalışmalar yaptığına dikkat çeken Başkan Altepe, Kestel’de belediyeler ve sanayicilerin bir araya geldiğinde ilçede çok iyi işler ortaya çıkarılacağına inandığını söyledi.

Kestel hattının çalışmaları 6 ay içinde başlayacak
Bursa’daki hafif raylı sistemi Kestel’e kadar uzatmak için çalışmaların sürdüğünü belirten Başkan Altepe, “Bizim tek amacımız Bursa’ya güzel hizmetler kazandırmak. Bursa’nın değerlerini öne çıkaracak çalışmalar yapıyoruz. Kestel’de de çalışmalarız sürüyor. BursaRay’ı Kestel’e uzatmayı ve ilçede yaşayan vatandaşlarımızın da modern ulaşımdan yararlanmasını istiyoruz. Kestel hattının projesi bitti, inşaat çalışmalarına 6 ay içinde başlayıp, 1,5 yıl içinde de tamamlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.
Bu dönem Bursa’da ulaşıma ivme katacak projelerin hazırlandığını ve kentin muhtelif noktalarında çok sayıda yol açılacağını kaydeden Başkan Altepe, önceki gün ulaşıma açılan Mimar Sinan Bulvarı’nın da Otosansit’ten kentin doğusuna kadar devam etmesini amaçladıklarını söyledi.
Kestel Belediye Başkanı Yener Acar ile KESİAD Başkanı Mustafa Ülker de Kestel’de işadamlarının faaliyetlerinden bahsederek, ilçenin beklentileri konusunda Başkan Altepe ile fikir alışverişinde bulundu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 05.06.2010 | Okunma sayısı:12062

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir