Haberler

Bursa’nın ‘Zafer’i dostluk köprüsü

Font Boyutu

 17 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

Bursa’nın ‘Zafer’i dostluk köprüsü
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Zafer Halk Oyunları Derneği ziyaretinde, Bursa’nın Balkanlar ile Türkiye arasında dostluk köprüsü kurduğunu söyledi.
- Başkan Altepe; “Hedefimiz ortak, insanımıza ve kültürümüze hizmet etmek istiyoruz” dedi.
- Altepe: “Balkanlarda yaşayan dostlarımızın da mutlu olmaları ve ayakta durmaları adına her zaman yanlarındayız.”

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da Balkan kültürünün yaşatıldığı en önemli derneklerden olan Zafer Halk Oyunları Derneği’ni ziyaret ederek, Büyükşehir Belediyesi’nin kültürlerarası diyalog odaklı çalışmalarıyla Bursa’nın, Balkanlar ile Türkiye arasında dostluk köprüsü kurduğunu söyledi.

Bursa’da kente değer katan çalışmaları gerçekleştirirken tarihi miras, sosyal ve kültürel faaliyetleri ülke sınırlarını da aşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kente renk katan kültür derneklerini ziyaret etmeye devam ediyor.
Başkan Altepe, Zafer Halk Oyunları Derneği’nde kendisi için organize edilen programa onur konuğu olarak katıldı. Bursa’da kültürel değerlere büyük önem veren çalışmalara imza attıklarını anlatan Başkan Altepe, “Zafer Halk Oyunları Derneği, kültürel değerlerimizi temsil eden önemli bir dernek. Bizim aile büyüklerimizden de pek çok kişi, geçmiş dönemlerde bu ekipte yer aldı. Biz de bu derneğin mensubu olmaktan mutluyuz. Hedefimiz ortak, insanımıza ve kültürümüze hizmet etmek istiyoruz” diye konuştu.
Başkan Altepe, ecdadın yolundan giderek tüm insanlara sahip çıkmaya gayret ettiklerini anlatarak, “Bursa’mıza sahip çıkıp, burada kültürümüzü yaşatırken aynı zamanda da Balkan topraklarında yaşayan tüm dostlarımıza her zaman destek olmayı hedefliyoruz. Balkanlarda yaşayan dostlarımızın da mutlu olmaları ve ayakta durmaları adına her zaman yanlarında olduğumuzu göstermek, bizlere düşen önemli bir görevdir. Bizler de bunu en güzel şekilde yapmaya gayret ediyoruz” dedi.

El ele hizmete devam
Bursa’da olduğu gibi Balkanlarda da her türlü faaliyeti gerçekleştirmeye çabaladıklarını anlatan Başkan Altepe, “Her zaman Balkanların yanındayız. Oradaki halkımızın da sorunlarını, sıkıntılarını çözecek ve her alanda gelişmelerine katkı sağlayacak tüm çalışmalarda varız. Hangi konuda olursa olsun, içinizden biri olarak tüm bu çalışmalarda sizlere her türlü desteği vermeye hazırız. Bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da en güzel çalışmaları birlikte yapıyoruz yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Bursa’nın özellikli bir kültür ve tarih başkenti olduğunu söyleyen Başkan Altepe, kültürü en iyi temsil eden kentlerin başında gelen Bursa’nın her alanda örnek olmaya devam edeceğini vurguladı. Bursa’nın Balkanlarla yakın ilişki içinde olduğunu da belirten Başkan Altepe, “Türkiye ile Balkanlar arasında köprü oldu, Bursa. Orada hangi etkinlik, sivil toplum kuruluşu, okullar, spor kulüpleri ve dernekler varsa hepsiyle diyaloğumuz var. Balkanlara her konuda desteği Bursa sağlıyor. Gerçekten de çok güzel bir noktaya geldik. Buralara hizmet etmek bize nasip oldu. Bursa her yere yetişiyor, bu çalışmalar da bu emeğin bereketi. Kimseyi kırmıyoruz ve en güzel çalışmaları da yapmaya gayret ediyoruz” dedi.

Altepe’ye teşekkür
Zafer Halk Oyunları Derneği Başkanı Adnan İkikardeş, ziyaretiyle dernek üyelerine moral veren Başkan Altepe’ye desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi. Zafer Halk Oyunları Derneği halk oyunları ekibinin Üsküp ve Kosova yöresi oyunlarını izleyen Başkan Altepe, daha sonra protokol üyeleri ve dansçılarla birlikte halay çekti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 17.02.2014 | Okunma sayısı:3537

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu