Haberler

Bursa’nın yol haritası meclisten geçti

Font Boyutu

 23 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

BURSA’NIN YOL HARİTASI MECLİSTEN GEÇTİ
BURSA’DAKİ YAŞAM KALİTESİNİN DÜNYA STANDARTLARINA ULAŞTIRILMASINI HEDEF ALAN VE KENTİN HER YÖNÜYLE MARKA KENT OLMASINI SAĞLAMAK İÇİN HAZIRLANAN 2015 - 2019 STRATEJİK PLANI, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EYLÜL AYI MECLİSİNDE ONAYLANDI.

BURSA - Bursa’daki yaşam kalitesinin dünya standartlarına ulaştırılmasını ve kentin her yönüyle marka kent olmasını sağlamak için hazırlanan 2015 - 2019 stratejik planı, Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı meclisinde onaylandı.

Büyükşehir Belediyesi’nin Eylül ayı meclisi ikinci oturumu Çarşamba’daki İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç’ün yönettiği oturumda, Büyükşehir Belediyesi’nce hazırlanan ve şehrin 2030 yılına kadar geçerliliğini koruyacak anayasası özelliğini taşıyan 2015 - 2019 stratejik plan görüşüldü.

Tüm paydaşlar katıldı
Toplantı öncesinde hazırlanan plan hakkında meclis üyelerine brifing veren Büyükşehir Belediyesi Stratejik Geliştirme Şube Müdürü Esra Ender, katılımcı ve paylaşımcı anlayışla, kentin tüm dinamikleriyle bağlantı kurularak hazırlanan 2015-2019 stratejik planın etkin ve verimli uygulanması noktasında tüm çalışmaların gerçekleştirildiğini söyledi. Gelecek 5 yılı hedef alan planın hazırlama aşamasında tüm paydaşların görüşlerini almak ve hizmet beklentilerini ölçmek amacıyla çeşitli toplantılar ile anketler düzenlendiğini belirten Ender, bu doğrultuda ilçelerdeki tüm muhtarlarla bir araya gelindiğini, mahallelerdeki mevcut durumlar ile beklentilerin belirlendiğini ifade etti. Çalışmalar kapsamında; kamu kurumları, üniversiteler, STK’lar, meslek odaları, akademik odalar, vakıf, birlik ve yöneticilerin de görüşlerinin alındığını vurgulayan Ender, ortaya çıkan sonuçlar çerçevesinde 2015-2019 stratejik planın hazırlandığını anlattı.
Yapılan oylamada meclis üyeleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi 2015-2019 Stratejik Planı’nı onayladı.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 23.09.2014 | Okunma sayısı:4515

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir