Haberler

BURSA´NIN YENİ BULVARI TRAFİĞE CAN VERECEK

Font Boyutu

BURSA (İHA) - Bursa´da trafik çilesini hafifletecek alternatif bulvar çalışması iki ayrı etapta sürüyor. Otosansitten Acemler´e kadar devam edecek 30 metrelik yoldaki kamulaştırma çalışmasını yerinde inceleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Beşyol Acemler arasında 243 parselden 173´ünü kamulaştırdıklarını, 87 tanesini yıktıklarını, 86 tanesinin ise hızlı bir şekilde bir ay içinde yıkılacağını söyledi. Başkan Altepe, Yıldırım bölgesinde de kamulaştırma çalışmasının sürdüğünü, 30 metrelik yolun ortaya çıkmasıyla kentin alternatif bir bulvar kazanacağını ifade etti.


İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Başkan Recep Altepe, ulaşılabilir bir kent için çalıştıklarını belirterek, "Bu dönemde yapılan en önemli çalışmalardan birisi ana arterler. Beşyol ile Acemler arasında 30 metrelik yol açıyoruz. Yolun ortasında binalar
var. Burasının açılması gerekiyor. Buradaki binalar iyice birbirine geçmiş, araçların dönemediği bölgeler. 30 metrelik yol, Bursa´yı boydan boya geçecek. Yapılan kavşaklarla ana arterdeki yol iki şeride düştü.
Bursa´yı boydan geçen alternatif yol yok. Bursa´yı doğudan batıya geçecek bir yol inşa ediyoruz. Şu anda yoğun olarak Yalova Yolu ile Acemler arasında çalışıyoruz" dedi.


Beşyol Çiftehavuzlar bölgesinde 243 parselden 173´ünü kamulaştırdıklarını, yıkımların hızlandığını kaydeden Başkan Altepe, "Yıkımı bekleyen 31 tane boş bina var. Birkaç günde boşaltacağımız 55 bina daha var. Bir ay içinde 86 bina yıkılacak. 243 parselden 173 parselini temizlemiş oluyoruz. Kamulaştırmalarımız ise devam ediyor" diye konuştu.


700 BİNA KAMULAŞTIRALACAK
Yıldırım bölgesi´nde de kamulaştırmaların sürdüğü şuyulama yapıldığı için sadece enkaz bedeli ödediklerini anlatan Başkan Altepe, "Otosansit´ten Acemler´e kadar 30 metrelik yol devam edecek. Yalova Yolu ile Acemler arasındaki çalışma bittikten sonra Küçükbalıklı etabına geçeceğiz. Otosansit´ten başlayıp Acemler´e kadar devam edecek bu yol bittiğinde Bursa alternatif bir bulvar kazanmış olacak. Bağlantılarıyla Yunuseli üzerinden çevre yoluna ulaşacak. Boydan boya Bursa´nın yükünü azaltacak. Vatandaşları da kamulaştırmada mağdur etmeden hem bina hem arsa bedelini nakit ödüyoruz. Parasını ödediğimiz vatandaş da yan tarafta başka yeni bina alıyor. Bulvar bittiğinde de hem onlar kullanacak hem de en güzel yerde oturmuş olacak. Bursa´yı yıkarak güzelleştiriyoruz. Bu proje bittiğinde bir caddede 700 bina kamulaştırmış olacağız" şekilnde konuştu.

Tarih: 20.07.2011 | Okunma sayısı:13778

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu