Haberler

Bursa´nın yatırımları inceleme konusu oldu

Font Boyutu

 20 NİSAN 2016

BASIN BÜLTENİ

BURSA’NIN YATIRIMLARI İNCELEME KONUSU OLDU

-          BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN YATIRIM VE HİZMETLERİNİ İNCELEMEK ÜZERE BURSA’YA GELEN BOSNALI ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİ GRUBU, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım ve hizmetlerini incelemek üzere Bursa’ya gelen Bosnalı üniversite öğrenci grubu, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Kayhan Döner Sofrası’nda gerçekleşen ziyarette, Bosnalı öğrencileri Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına Başkan Yardımcısı Şükrü Köse ağırladı. Bosnalı öğrencilerin Bursa gezisi, İlim Yayma Cemiyeti’nin organizasyonuyla yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Köse, son 12 yılda gerçekleştirilen yatırımlarla kentin adeta kabuğunu kırdığını ifade etti. Daha önce birçok alanda ihtiyaçlara cevap veremeyen Bursa’nın birbiri ardına hizmete alınan çevre yatırımları, prestij yatırımlar, alt yapı ve ulaşım yatırımlarıyla yeniden hayat bulduğunu, Avrupa’nın en yaşanabilir kentleri arasına girdiğini ifade eden Başkan Yardımcısı Köse, kısa sürede kat edilen mesafelerin tüm dünyada dikkat çektiğini söyledi.

Bosnalı üniversite öğrencilerini Bursa’da son yıllarda gerçekleşen yatırımlarla ilgili detaylı örneklerle bilgilendiren Başkan Yardımcısı Köse, iki ülke arasındaki ilişkilere de değindi. Bosna’yla Türkiye’nin, dolayısıyla Bursa’nın Osmanlı’dan bu yana akrabalık ve kardeşlik ilişkilerinin bulunduğunu, kısa süre de olsa bu ilişkilerin sekteye uğradığını, son yıllarda birbiri ardına periyodik olarak tekrarlanan organizasyonlarla mevcut ilişkilerin yeniden eski seviyesine dönüş yaptığını belirten Başkan Yardımcısı Köse, geçmişten geleceğe Bosna’yı kardeş olarak gördüklerini ifade etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ  

Tarih: 20.04.2016 | Okunma sayısı:1357

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir