Haberler

Bursa´nın potansiyeli İtalya´yı cezbetti

Font Boyutu

 13 MAYIS 2016

BASIN BÜLTENİ

BURSA’NIN POTANSİYELİ İTALYA’YI CEZBETTİ

-          KENTİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN YÖNLENDİRMESİYLE İLERİ TEKNOLOJİ GEREKTİREN SEKTÖRLERDE STRATEJİK ÜRETİMLER GERÇEKLEŞTİRMESİ, İTALYAN YETKİLİLERİN DİKKATİNİ ÇEKTİ.

-          BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET EDEN İTALYA’NIN TÜRKİYE BÜYÜKELÇİSİ LUİGİ MATTİOLO, KATMA DEĞERİ YÜKSEK ÜRÜNLERDE İTALYA’NIN BİRİKİMİNİ BURSA’YA AKTARMAK İÇİN HAZIR OLDUKLARINI SÖYLEDİ.

BURSA - Kentin Büyükşehir Belediyesi’nin yönlendirmesiyle ileri teknoloji gerektiren sektörlerde stratejik üretimler gerçekleştirmesi, İtalyan yetkililerin dikkatini çekti. Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden İtalya’nın Türkiye Büyükelçisi Luigi Mattiolo, katma değeri yüksek ürünlerde İtalya’nın birikimini Bursa’ya aktarmak için hazır olduklarını söyledi.

Heykel’deki tarihi başkanlık binasında gerçekleşen görüşmede, İtalyan yetkilileri Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına Başkanvekili Abdülkadir Karlık ağırladı. İtalya’nın Bursa Fahri Konsolosu Dr. Oya İzmirli ile Ekonomi ve Ticaret Müsteşar Yardımcısı Dr. Filipo Manara’nın da yer aldığı görüşmede Bursa’nın ekonomik potansiyeli hakkında konuklarına bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, kentin son dönemde özellikle havacılık ve raylı sistemler alanında attığı adımlarla adından sıkça söz ettirdiğini hatırlattı. Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Bursalı sanayiciler tarafından gerçekleştirilen bu tür nitelikli yatırımların iş adamlarına ayrı bir vizyon kazandırdığını belirten Başkanvekili Karlık, bu dönemde yapılan yatırımların ileride yaygınlaşarak büyük bir endüstriye dönüşmesini beklediklerini ifade etti.

İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Luigi Mattiolo ise, bazı sektörler baz alındığında İtalya’nın üretim anlamında Türkiye’den ileride olduğunu savundu. Bursa’nın sanayi potansiyelini bildiklerini, İtalya’nın bazı konularda Bursa için öncü olabileceğini vurgulayan Mattiolo, “Onun için buradan kamu kurumlarına, Bursalı sanayicilere duyuruda bulunmak istiyorum. Hangi konuda olursa olsun, işbirliği yapmak isteyen varsa bizimle temas kurulsun. Her konuda sorunsuz desteğe hazırız” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, İtalyan konuklarına birer stadyum maketi hediye etti. İtalyan Büyükelçi Mattiolo da Başkanvekili Karlık’a kravat takdim etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 13.05.2016 | Okunma sayısı:1598

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir