Haberler

BURSA’NIN PLANLANMASINDA KENT KONSEYİ’NE ÖNEMLİ GÖREV

Font Boyutu

19 EKİM 2010

BASIN BÜLTENİ

BURSA’NIN PLANLANMASINDA KENT KONSEYİ’NE ÖNEMLİ GÖREV
- BURSA ULAŞIM ANA PLANI İLE 1/100 BİNLİK ÇEVRE DÜZENİ PLANI ARASINDAKİ KOORDİNASYONU BURSA KENT KONSEYİ SAĞLAYACAK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, kenti geleceğe taşıyacak Ulaşım Master Planı ile 1/100 binlik Çevre Düzeni Planı hazırlıkları için düğmeye basarken, iki plan arasındaki koordinasyon görevini ise Bursa Kent Konseyi yapacak.

Bursa’nın geleceğini yakından ilgilendiren 1/100 bin ölçekli Çevre Düzeni Planı’nın hazırlanması aşamasında konuyu toplumun tüm kesimlerine yayarak, toplumsal mutabakat sağlama görevini üstenen Bursa Kent Konseyi, aynı zamanda hazırlık çalışmaları süren Ulaşım Master Planı ile Çevre Düzeni Planı arasındaki koordinasyonu da sağlayacak. Ulaşım Ana Planı’nın danışmanlıklarını yapan İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Ulaştırma Uygulama ve Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Haluk Gerçek ve Prof. Dr. Ergun Gedizlioğlu ile Çevre Düzeni Çalıştayı Hazırlık Komitesi Çalışma Grubu sorumluları Uludağ Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nilüfer Akıncıtürk, Doç Dr. Feza Karaer ve Yrd. Doç. Dr. Arzu Çahantimur, iki planın uyum içinde hazırlanmasında önemli bir sorumluluk yüklenen Bursa Kent Konseyi’nde bir araya geldi.

İki planın birbiriyle uyum içinde hazırlanması amacıyla çalışmalara başlanırken, Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, iki planın da Bursa için hayati önem taşıdığını söyledi. Bursa Kent Konseyi’nin bu planlamada da önemli bir görev üstlendiğini hatırlatan Pala, “Toplumsal konuları, toplumun tüm kesimlerinin görüşlerini alarak çözüme kavuşturuyoruz. Bu anlamda Bursa Kent Konseyi, yerelde bir demokrasi platformu olduğunu bir kez daha gösterdi” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 19.10.2010 | Okunma sayısı:6477

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir