Haberler

BURSA’NIN ÖRNEK İŞLETME MODELİ

Font Boyutu

6 EKİM 2010

BASIN BÜLTENİ

BURSA’NIN ÖRNEK İŞLETME MODELİ
- BURSA’NIN DÜNYA ŞEHRİ OLMA NOKTASINDA EN ÖNEMLİ YAPILARINDAN BİRİ OLAN MERİNOS AKKM, PROFESYONEL KADROLARDAN OLUŞAN İŞLETME MODELİYLE HERKESE ÖRNEK OLUYOR

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Merinos’ta yaptırılan ve kentin dünyaya açılması konusunda büyük önem taşıyan Atatürk Kongre Kültür Merkezi, profesyonel kadrolardan oluşan işletme yapısıyla açıldığı günden bu yana 100’ü aşkın organizasyondan alnının akıyla çıktı.

Türkiye ve Avrupa’nın en önemli mekanlarından biri olan Atatürk Kongre Kültür Merkezi, Bursa’nın tarihi ve kültürel yapısının yanı sıra modern kimliğine sağladığı katkıyla da öne çıkıyor. Faaliyete başladığı günden bu yana gerçekleştirilen organizasyonlarla Bursa’nın gözdesi haline gelen Merinos AKKM, uzman kadrosuyla ulusal ve uluslararası çapta 106 etkinliğe başarıyla imza atarak, tüm katılımcılardan tam not aldı. ‘Kültür’ ve ‘kongre’ olmak üzere iki bölümde hizmet verilen Merinos AKKM, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı 6 Haziran Pazar gününden bu yana toplam 40 bin misafiri ağırlarken, Bursa’nın uluslararası arenada da tanıtımına önemli katkı sağladı.

Uzman kadro işbaşında
Genel koordinatörlüğünü, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı, İnşaat Mühendisi Mehmet Semih Pala’nın yürüttüğü Merinos AKKM, 8 bölümde yaklaşık 30 kişiden oluşan uzman ekibiyle mekanın işletme ve yönetimini sağlıyor.

Deneyimli idare kadrosunun özverili çalışmalarıyla herkesin beğenisini kazanan Merinos AKKM, kısa sürede Bursa’da örnek işletme modeli haline geldi.
Uzman kadrosuyla hizmet veren Merinos AKKM personeli, rezervasyon, organizasyon, ikram, teknik, temizlik, tanıtım işleri ve idari işler bölümleri olmak üzere farklı alanlarda kapsamlı çalışmalar gerçekleştiriyor. Açılışından bu yana 3 uluslararası kongre, 2 ulusal sempozyum başta olmak üzere toplam 106 etkinliği başarıyla gerçekleştiren Merinos AKKM personeli, Bursa’nın giderek güçlenen vizyonuna katkı koymanın mutluluğunu yaşıyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 06.10.2010 | Okunma sayısı:6844

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir