Haberler

Bursa’nın incisi Gemlik değerini bulacak

Font Boyutu

12 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

Bursa’nın incisi Gemlik değerini bulacak
- Gemlik’te de Büyükşehir’in gücü var
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlikli mahalle ve köy muhtarlarıyla Atatepe Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi.
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Büyükşehir, Bursa’ya hizmet vermek için geliyor. Büyükşehir’in gücünü Gemlik de yaşayacak” diye konuştu.
- Altepe; “Altının değerini sarraf, Bursa’nın değerini Büyükşehir Belediyesi biliyor” dedi.
- Başkan Altepe: “Bursa’nın hedefi büyük, kentin dünya markası olmasını istiyoruz.”
- Altepe, “Daha işin başındayız. Şehir ekonomisine katkı sağlayacak hizmetlerimizle kente değer katıyoruz” şeklinde konuştu.

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlik muhtarlarıyla bir araya geldiği bilgilendirme toplantısında, Gemlik’in Büyükşehir Belediyesi’nin gücünü artık daha da fazla yaşayacağını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa Muhtarlar Derneği ve Gemlik Muhtarlar Derneği katkılarıyla düzenlenen Gemlikli muhtarlar buluşması, Atatepe Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlikli köy ve mahalle muhtarlarına Büyükşehir yasası ve ‘bütünşehir’ uygulamasının sağlayacağı katkılar hakkında bilgi verdi. Her zaman, kentin her köşesine en güzel hizmeti ulaştırmayı hedeflediklerini anlatan Başkan Altepe, “Bursa’ya hizmet etmek bir onurdur. Büyükşehir, hizmet vermek için geliyor. Büyükşehir’in gücünü Gemlik de daha fazla hissedecek ve yaşayacak” dedi.
Bursa’nın kırsalda da örnek olacağını ve halkın kazanacağını anlatan Başkan Altepe, Türkiye’de artık taşların yerine oturduğunu söyleyerek, “Dünyadaki pek çok ülkede çok sıkıntı var. Türkiye’de ise vatandaş tercihini en güzel şekilde yapıyor. Türkiye’nin ve Bursa’nın çok hedefi var, daha yapacak çok işimiz var” diye konuştu.

En iyi yönetim yerelden yönetim
Başkan Altepe, en iyi yönetim şeklinin yerel yönetim olduğunu ifade ederek, yerel kaynakların en güzel şekilde kullanılmasının önemli olduğunu anlattı. Artık şehirlerin yarıştığını kaydeden Başkan Altepe, “Şehirler gelişiyor. Bursa, Avrupa şehirleriyle yarışıyor. Yerel yönetimlerde çok yol aldık. Biz günü kurtarmak için uğraşmıyoruz, hizmetlerin en iyisinin, en güzel şekilde gerçekleştirilmesi için çabalıyoruz” dedi.
Başkan Altepe, Bursa için önem taşıyan her konunun Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğuna girdiğini vurgulayarak, Uludağ’daki çalışmalarla ilgili izinlerin yeni alındığını ve oradaki çalışmaların yaklaşık 3 yılda tamamlanacağını söyledi. Altepe, yasadan önce mevcut ilçelerin dışındaki alanların sıkıntılarının giderildiğini hatırlatarak, kırsal kesimde de bundan sonra daha iyi işler yapılacağını belirtti.
Hizmetlerde bereketin yaşandığını ifade eden Başkan Altepe, “Bu dönemde, Büyükşehir tarihini aşan hizmetlere imza attık, 5 yılda 25 yıllık iş yaptık. Bursa, her alanda örnek oldu. Bursa ve Bursa’nın projeleri her alanda örnek gösterildi. Altının değerini sarraf bilir. Bursa’nın değerini de Büyükşehir Belediyesi biliyor” şeklinde konuştu.
Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’da en iyi hizmetlerini, dünyadaki en iyi örnekleri inceleyip hayata geçirdiğini ifade ederek, “Şehrin, kültür merkezleriyle bilim merkezleriyle ve spor tesisleriyle donatılmasını hedefledik. Şu anda 5 yılda İstanbul’dan fazla spor tesisi yaptık. Bu da gençlerimize sahip çıkıyoruz demek. Bizler, yaptığımız hizmetlerin devamının sağlanması için de gerekeni yapıyoruz” dedi.

“Bize hizmet etmek düştü, biz de hizmet ediyoruz”
“Bursa olarak dünya markası olmak istiyoruz” diyen Altepe, ulaşımdan spora sahillerden kültüre kadar her alandaki projelerin Bursa’ya değer kattığını belirterek, “Şehir ekonomisine katkı sağlayacak hizmetlerimizle kente değer katıyoruz. Artık belediyeler ve şirketleri her işi yapıyor. Bize hizmet etmek düşüyor, biz de hizmet ediyoruz” dedi.
Başkan Altepe, Gemlik’te sadece altyapıda, BUSKİ yatırımlarında 70 trilyonu bulan yatırım yapıldığını bu hizmetlerin de devamının geleceğini söyledi. Gemlik körfezinin bir an önce temizlenmesi için çalışmaların sürdürdüğünü belirten Başkan Altepe, “Gemlik ve beldelerindeki tarihi eserlerden üstgeçitlere, okullardan kayan binalara kadar her alanda halkın sıkıntısı bizim sıkıntımız. Sahillerimizin düzenlenmesi ile kentin güzelleşmesi sağlanıyor. Sahiller gemiler ve deniz uçağıyla tanındı. Bursa gelişecek, her alanda marka olacak. Doğalgazın gitmediği Küçükkumla gibi noktalara doğalgazın ulaştırılması çalışmaları da Gemlik’te yapılacak. Aynı zamanda kırsal kesimin de güçlenmesi için gereken çalışmalar yapılıyor. Bursa’da her alanda tüm kaynakları değerlendiriyoruz, tüm bölgelere yatırım yapıyoruz” şeklinde konuştu.
Başkan Altepe, bölgede tarımın ve özellikle zeytinciliğin gelişmesi konusunda da çalışmaların yapıldığını sözlerine ekleyerek, her türlü talebin ve önerinin değerlendirildiğini belirtti.

Büyükşehir ile el ele hizmete devam
Gemlik Belediyesi Başkanvekili Refik Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi’nin Gemlik’e önemli katkıları olduğunu söyleyerek, “Büyükşehir Belediyesi, hizmetleriyle Gemlik ve Bursa’ya adını altın harflerle yazdırdı” dedi.
Halkın zaman zaman bazı kesimlerce tedirgin edildiğini anlatan Yılmaz, Gemlik’te yapılan hizmetlerden örnekler vererek, Büyükşehir Belediyesi’nin ve ilçe belediyesinin kırsal kalkınmaya en büyük desteği vereceğini söyledi. Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi ile uyumlu çalışarak Gemlik’e hizmet ettiklerini ve bundan sonra da Büyükşehir ile el ele vererek daha büyük hizmetleri gerçekleştireceklerini söyledi.
İl Genel Meclisi Başkanı Nedim Akdemir de 150 yıldır faaliyet gösteren İl Özel idarelerinin yeni yasayla tarihte kalacağını ifade ederek, İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi olarak kıt kaynaklarla önemli işler yaptıklarını söyledi. Akdemir, 30 Mart’ın ardından bölgenin temsili ve yatırım programı hakkında bilgiler vererek, seçimlerden sonra İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi’nin sorumluluğundaki hizmetin artık Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağını belirtti. Büyükşehir Belediyesi’nin imkanlarının İl Özel İdaresi’nin çok üzerinde olduğunu vurgulayan Akdemir, Büyükşehir’in 2014 yılı yatırım bütçesinin en az 120 milyon TL’sini kırsal kesime harcayacağını, İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi’nin yaptığı yatırımların en az 4 katının kırsalda yapılacağını vurguladı. Akdemir, Başkan Altepe’nin kırsala hizmet konusunda hassas davrandığını da sözlerine ekledi.
Bursa Muhtarlar Derneği Başkanı Nedim Serbestol ve Gemlik Muhtarlar Derneği Başkanı Necmettin Şanlı ile Balıkpazarı Mahallesi Muhtarı Sevim Koçdemir ise ilçeye hassasiyeti nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti. AK Parti İlçe Başkanı Necdet Yılmaz ile Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının da katıldığı toplantı öncesinde ise Başkan Altepe, Gemlik’te esnafı ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 12.02.2014 | Okunma sayısı:4355

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu